LA PRIMERA

Ronaldo donio pobjedu Realu, Barca demolirala Sevillu

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring against Hercules during their Spanish League football match on October 30, 2010 at Rico Perez Stadium in Alicante. AFP PHOTO/Jaime REINA

Košarkaši Real Madrida u subotu su poraženi u Alicanteu, a slična je sudbina nakon prvog poluvremena prijetila i nogometašima “kraljevskog kluba”. No, senzacija je na kraju izostala.

Momčad Josea Mourinha je u 9. kolu Primere došla i do sedme pobjede, svladavši domaći Hercules s 3-1.

Već u trećoj minuti utakmice David Trezeguet je udarcem glavom, nakon ubacivanja Davida Cortesa, doveo momčad iz Alicantea u vodstvo. Uspjeli su domaći zadržati prednost do odmora, ali u nastavku se više nisu bili u stanju sačuvati od madridske oluje.

U napadu je bila praktički samo jedna momčad, a obrana Herculesa je kapitulirala u 52. minuti kad je loptu u mrežu, nakon što je prethodno udarac Cristiana Ronalda obranio Juan Calatayud, pospremio Angel di Maria. Do kraja utakmice Ronaldo se i sam dvaput upisao u strijelce pogocima iz blizine. Portugalac sada na kontu ima već 11 prvenstvenih golova u devet odigranih utakmica i uvjerljivo je vodeći strijelac lige.

Valencia kod kuće nije uspjela pobijediti Zaragozu koja je od 67. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Ander Herrera. Prije toga je sve napravio Maurizio Lanzaro. Najprije je u trećoj minuti doveo goste u vodstvo, da bi u 43. minuti autogolom donio “šišmišima” izjednačenje.

Nogometaši Barcelone vratili su se na samo bod zaostatka za najvećim rivalom Real Madridom. Katalonci su u 9. kolu Primere na svome Camp Nouu deklasirali Sevillu sa 5-0.

Bila je to još jedna utakmica u kojoj je svoju genijalnost iskazao Lionel Messi, a svoje su trenutke bljeska imali i David Villa i Dani Alves.

Već u četvrtoj minuti je Messi spretno reagirao nakon što je vratar Seville Javi Varas odbio loptu koju je ubacio Pedro. Dvadeset minuta kasnije Argentinac je napravio nered u obrani Andalužana, proigrao na desnoj strani Villu, a on sjajno iz igre izbacio Lunu i lijevom nogom pogodio suprotnu stranu Varasova gola.

U završnici poluvremena Abdoulay Konko je u manje od pet minuta dobio dva žuta kartona zbog prekršaja i na taj način ugasio svaku nadu svojoj momčadi.

U 53. minuti Romaric je nespretno pokušao glavom vratiti loptu svome golmanu. Priliku je iskoristio Dani Alves, bacio se i prije nego što je lopta pala na tlo zabio je u mrežu za 3-0. Messi je 11 minuta kasnije ukrao loptu otprilike na centru i nezaustavljivo se sjurio prema golu gostiju za novi pogodak, a priču je zaključio Villa svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti.

Messi sada na kontu ima sedam prvenstvenih pogodaka, a Villa tri manje.