LE CHAMPIONNAT

Runjin Lens bolji od Monaca, poraz Montpelliera

Poraz 1-0 Montpelliera kod Saint-Etiennea najveće je iznenađenje subotnjeg dijela 25. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Montpellier se danas imao priliku bodovno izjednačiti na ljestvici s vodećom momčadi Le Championnata, Bordeauxom, koji ima utakmicu manje, međutim sva je tri boda ostavio petnaestoplasiranom domaćinu. Za veliko slavlje Saint-Etiennea i prekid niza od tri vezane pobjede Montpelliera pogodio je Riviere u 79. minuti utakmice.

BiH reprezentativac Emir Spahić odigrao je cijeli susret za poraženu momčad.

Aktivan je svih 90 minuta bio i hrvatski reprezentativni vratar Lensa Vedran Runje. I njegova je momčad svladala boljeplasirani klub, točnije Monaco, i to 3-0. Runje se u susretu istaknuo s nekoliko obrana, a najveća mu je prijetnja bio Brazilac Nene koji mu je prijetio u nekoliko navrata.

U 70. minuti u 1-0 porazu Grenoblea od Valenciennesa na travnjak je ušao Josip Tadić. Priliku za izjednačenje, nakon što je Sanchez u 31. pogodio za vodstvo gostiju, imao je u 88. minuti utakmice. Pokušaj guranja lopte kroz noge golmana Penneteaua nije se pokazao uspješnim.