PAO 'DIV IZ PREDGRAĐA'

Smrekar i Mumlek kreirali preokret 'krojača'

Dva kaznena udarca, po jedan na svakoj strani, tri pogotka i pobjeda domaćina rezime je varaždinskog ogleda
 Željko Hajdinjak / Cropix

VARAŽDIN - “Krojači” su zasluženo došli do vrlo važne pobjede, pete u ovom prvenstvu, a prve na domaćem terenu nakon mjesec dana.

Nakon samo četrdesetak sekundi Varteks je mogao povesti. Golubar je odigrao loptu za Mujanovića, no vratar Delač, kojemu je to bila prva utakmica nakon dvomjesečnog izbivanja zbog bolesti, obranio je udarac.

Prvi pogodak postigli su gosti, nakon što je u 17. minuti dvoboj za loptu Punčeca i Doda u kaznenom prostoru “krojača” sudac okarakterizirao najstrožom kaznom. Siguran izvođač bio je Miroslav Šarić. Vodstvo gostiju trajalo je samo dvije minute, jer je Smrekar snažnim udarcem s oko 18 metara, nakon što mu je loptu spustio Mujanović, pogodio desnu stranu vrata nemoćnog Delača.

U 54. minuti Miroslav Šarić je u svojem kaznenom prostoru s leđa srušio Smrekara, a Vučkov je još jednom pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio domaći kapetan Miljenko Mumlek.

Varteks - Inter 2-1 (1-1)

Sudac: Domagoj Vučkov 5,5 (Rijeka), pomoćnici: Žudetić (Pula), Skender (Mrkopalj). Strijelci: 0-1 M. Šarić 18. - 11m, 1-1 Smrekar 20.(as. Mujanović), 2-1 Mumlek 54. - 11m. Žuti kartoni: Mumlek, Mujanović (Vatreks), Golem, Bosec, Budimir (Inter). Igrač utakmice: Matija Smrekar (Varteks) Stadion Varteksa. Gledatelja: 1 000.

Varteks: Dreven 6,5, Tkalčić 6,5, Punčec 6, D. Škvorc 6.5, Šimek 6 (od 46. Conjar 6), Jagačić 6,5, Prahić 6 (od 63. Brezovec 6), Mumlek 6, Golubar 6,5, Mujanović 6 (od 83. Hojski -), Smrekar 7.

Inter: Zaprešić: Delač 6,5, Ceraj 5,5, Budimir 6, Buden 6, Krznar 5,5 (od 89. Stipković), M. Šarić 5,5, Golem 5,5, T. Šarić 6, Bosec 5 (od 62. Jonjić 6), Dodo 6,5, Gulić 5,5.

01. svibanj 2024 12:16