HNL 7. KOLO

Split slavio u Varaždinu

Željko Hajdinjak/Cropix

Nogometaši Splita upisali su tri boda nakon što su u Varaždinu pobijedili istoimeni klub rezultatom 2-1 u 7. kolu HNL-a.

Splitovci su ekspresno poveli u Varaždinu. Čop je nako 30-ak sekundi utakmice pobjegao obrani i pucao snažno. Domaći golman Krklec uspio je odbiti loptu koja je došla do natrčalog Rebića. Igrač Splita bez problema je spremio loptu u praznu mrežu.

Varaždin je preuzeo inicijativu, no nisu uspjeli ugroziti vrata Splita. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao. Početak drugog poluvremena Split je odlično iskoristio i poveo. Baraban je zabio i to opet nakon odbijanca.

Pogodak za smanjenje vodstva Splita došao je u 56. minuti kada je Tokić matirao Vukovića. Do kraja utakmice nije više bilo golova. Varaždinci su tako nakon sedam kola ostali na samo jednom bodu.

Osijek je golovima Vidakovića (7') i Šorše (18') pobijedio Slaven Belupo 2-0 na domaćem terenu. Cibalia je upisala pobjedu protiv Lučkog. Jedini pogodak na utakmici djelo je Bartolovića u 9. minuti.

Inter je u Karlovcu uzeo tri boda golom Abilailaja u 87. minuti, a Šibenik i Istra odigrali su bez golova.

Varaždin - Split 1-2 ( Tokić 56' /Rebić 1' Baraban 49' )

Osijek - Slaven Belupo 2-0 ( Vidaković 7' Šorša 18')

Lučko - Cibalia 0-1 (9')

Šibenik - Istra 0-0

Karlovac - Inter 0-1 (Abilalilaj 87')

11. svibanj 2024 21:11