POTEZ ZA NOTES

VIDEO Pogledajte fantastičan pogodak Eduarda!

Eduardo da Silva nastavlja sa sjajnim partijama za Šahtar. Prošle srijede Dudu je sredio Arsenal, a sada se pobrinuo da narančasti pobjede i Krivbas.

Nogometaši Šahtara iz Donjecka došli su do 14. prvenstvene pobjede u 16. kolu ukrajinskog prvenstva. Pobijedili su na gostovanju kod Krivbasa u Krivij Rigu 2-0.

Ključni je gol na utakmici zabio Eduardo da Silva u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, zabivši na asistenciju Gaja. Bio je to četvrti pogodak Eduarda za Šahtar u Superligi, te sedmi ukupno za ukrajinski klub otkad ga je pojačao u kolovozu. Za momčad ukrajinskog prvaka pohrvaćeni je Brazilac nastupio ukupno 16 puta.

Konačan je rezultat Brazilac Jadson postavio u 89. minuti.

Darijo Srna nije nastupio u gostujućoj momčadi jer izdržava kaznu zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

Ovom su pobjedom igrači Mircee Lucescua pobjegli kijevskom Dinamu na osam bodova prednosti, doduše, uz odigranu utakmicu više.