Carlu Janki treća pobjeda u tri dana

Switzerland's Carlo Janka slams past a gate on the second run of the men's World Cup giant slalom ski race on Sunday, Dec. 6, 2009, in Beaver Creek, Colo. Janka won the event. (AP Photo/ Nathan Bilow)
 AP

Sjajni mladi švicarski skijaš Carlo Janka (23) slavio je u nedjelju u veleslalomskoj utrci u Beaver Creeku nakon što je u subotu pobijedio u spustu, a u petak u superkombinaciji.

Treću pobjedu u trima danima na stazi Birds of Prey uvjerljivo je potvrdio u drugoj vožnji, koju je startao kao posljednji, najbolji iz prve dionice natjecanja.

Za 47 je stotinki sekunde nadmašio na kraju drugoplasiranog Austrijanca Benjamina Raicha (drugi i nakon prve vožnje), dok je treće mjesto, uvjerljivo najbržim vremenom druge dionice, izborio aktualni pobjednik Svjetskog kupa, Norvežanin Aksel Lund Svindal. Prvu je vožnju završio na osmom mjestu, a drugu je vozio za 21 stotinku brže od drugoga najbržeg skijaša, na kraju šestoplasiranog Austrijanca Hannesa Reichelta.

Janka je vodeći u ukupnom poretku veleslalomaša, obzirom da je na startu sezone, u austrijskom Söldenu, zauzeo treće mjesto. U ukupnom je poretku, nakon sedam postaja Svjetskog kupa, također vodeći s 460 bodova, 105 ispred drugoplasiranog sunarodnjaka Didiera Cuchea.

Posljednji skijaš kojem je uspjelo slaviti u trima uzastopnim nastupima bio je Aksel Lund Svindal u ožujku 2007. godine. On je spojio tri pobjede u švicarskom Lenzerheideu.

Hrvatski skijaši nisu nastupali u nedjelju.