EP U PLIVANJU

Hrvatska štafeta sa četvrtim vremenom u finalu

AP

Hrvatska štafeta na 4x50 metara slobodno plasirala se u finale posljednjeg dana Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

Štafeta u sastavu Aleksej Puninski, Mario Todorović, Duje Draganja i Mario Delač ostvarila je četvrti rezultat kvalifikacija (1:25.47), zaostavši za prvoplasiranim Rusima 1.69 sekundi.

U obranu brončane medalje s lanjskog EP-a u Rijeci hrvatska će štafeta krenuti u poslijepodnevnom dijelu programa, njihova je disciplina posljednja prema rasporedu.

Prije toga će Puninski i Todorović plivati u polufinalu, a možda i u finalu na 50 metara leptir. Todorović je ostvario šesto vrijeme kvalifikacija (22.83), a Puninski 16. (23.23). Dominik Straga je završio na 21. mjestu (23.33). U finalu na 100 mješovito popodne će, podsjećamo, plivati i Duje Draganja koji je to pravo izborio još u subotu.

U nedjeljnim kvalifikacijama nastupila je i Monika Babok koja je zauzela 32. mjesto na 50 m slobodno (25.50). Luka Škugor je bio 31. na 200 prsno (2:10.23), dok je Vanja Rogulj odustao od nastupa. Na 200 m slobodno je Mario Delač zauzeo 29. mjesto (1:46.78).

29. travanj 2024 13:27