SJAJNI ROBERT

USPJEH KARIJERE ZA KIŠERLOVSKOG Na 8. etapi Giro d'Italie osvojio drugo mjesto, 9. u ukupnom poretku!

Talijanski biciklist Diego Ulissi pobijedio je u prvoj težoj planinskoj etapi utrke Giro d'Italia, dok je naš Robert Kišerlovski završio na sjajnom drugom mjestu.

Ulissi je dionicu dugu 179 kilometara od Foligna do Montecopiola odvezao u vremenu 4h47:47, dok je Kišerlovski završio u vremenu pobjednika, šest sekundi ispred trećeplasiranog Nizozemca Wilca Keldermana.

Kišerlovskom je ovo jedan od najznačajnijih rezultata karijere, a iza sebe je ostavio ugledna imena poput bivšeg pobjednika Tour de Francea Cadela Evansa ili Naira Quintane.

Evans je petim osvojenim mjestom izbio na vrh ukupnog poretka i sada ima 57 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Kolumbijca Rigoberta Urana Urana. Dosad vodeći u ukupnom poretku Australac Michael Matthews očekivano je pao u poretku nakon prve teže dionice, a Kišerlovski je pak skočio sa 16. na 9. mjesto ukupnog poretka, a za vodećim s jednom minutom i 49 sekundi zaostatka za vodećim Evansom.

U nedjelju se na Giru vozi deveta etapa duga 172 kilometra od Luga do Sestole.