SEHA LIGA

Zagreb bolji od Vardara za šestu pobjedu i vrh ljestvice

Nenad Dugi/CROPIX

Rukometaši CO Zagreba zasjeli su na vrh SEHA Gazprom SS lige pobjedom protiv Vardara 30-29.

Šestu pobjedu u sedam odigranih kola regionalne lige (poraz od Brest Meškova u 5. kolu) igrači Borisa Dvoršeka ostvarili su boljom igrom u drugom poluvremenu u kojem su protivnika zaustavili 5-1 obranom.

Jedini pobjednici

Bila je to utakmica između dva osvajača naslova u regionalnoj ligi i utakmica dviju momčadi koje su opet legitimni pretendenti za plasman u ovosezonski Final Four. Lijepo je za primijetiti, čisto kao podsjetnik na mogućnosti, mlada momčad CO Zagreba uspjela je pobijediti momčad koja je u Ligi prvaka remizirala protiv Barcelone i Pariza.

Gosti su bili nešto bolji u završnici prvog poluvremena, odvojili su se na dva razlike, no zagrebaši su ih stigli do isteka prvog dijela (15-15).

Stepančić raspucan

U redovima domaćih Luka Stepančić (9) i Stipe Mandalinić (7) postigli su više od polovice pogodaka za svoju momčad. Kod gostiju je čak 11 pogodaka iz 18 pokušaja postigao Timur Dibirov. Nažalost, Mandalinić je teren napustio ozlijeđen i ne zna se kad će se vratiti na parkete...

18. svibanj 2024 06:16