US OPEN

Hrvatska ostala bez predstavnica, favoriti lako

AP

Hrvatski ženski tenis ostao je bez predstavnica na posljednjem Grand Slam turniru sezone - US Openu. Nakon Petre Martić u 1. se kolu od njujorškog turnira oprostila i Mirjana Lučić...

Bolja je sa 6-3 i 7-5 bila španjolska tenisačica Maria Jose Martinez Sanchez nakon sat i 45 minuta igre. Imala je svojih prilika Lučić, ali je iste vrlo brzo prokockala.

U prvom je setu povela sa 3-1, ali je već u narednom servis-gemu ispustila svoj početni udarac, a Španjolka je nakon toga nanizala pet gemova i osvojila prvi set rezultatom 6-3.

U nastavku meča nije bilo breakova sve do devetog gema kada je naša tenisačica oduzela početni udarac Martinez Sanchez i dobila priliku servirati za drugi set. Međutim, Španjolka, kao i u prvom setu, odmah vraća izgubljeni servis i ponovno niže tri gema zaredom, što joj donosi rezultat 7-5, odnosno pobjedu i 2. kolo US Opena.

Španjolka će u 2. kolu igrati s pobjednicom između Serene Williams i Coco Vandeweghe.

U dosad odigranim mečevima drugog dana posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone velikih iznenađenja, baš kao i prvog dana, nije bilo.

Kod muškaraca sigurne su prolaze, između ostalih, izborili Tomaš Berdych, Andy Roddick, Jo-Wilfried Tsonga i Stanislas Wawrinka, dok su kod tenisačica Venus Williams, Angelique Kerber, Agnieszka Radwanska, Ana Ivanović, te Jelena Janković također imale vrlo jednostavne zadatke.

Tomaš Berdych, šesti nositelj turnira, odigrao je vrlo dobro protiv neugodnog i vrlo talentiranog Belgijanca Davida Goffina, te slavio rezultatom 7-5, 6-3, 6-3. Imao je Belgijanac pregršt prilika za break, ali Berdych je veći dio njih spasio sjajnim servisom, ili sjajnom igrom nakon servisa. Češki tenisač pobjedom je izborio dvoboj protiv Estonca Jurgena Zoppa koji je s 3-1 u setovima, dan ranije, izbacio Uzbekistanca Denisa Istomina.

Domaća uzdanica Andy Roddick slavio je sa 6-3, 6-4, 6-4 protiv sunarodnjaka i vrlo talentiranog Rhynea Williamsa. Roddick će ime svog suparnika u 2. kolu saznati nakon što svoj meč odigraju Bernard Tomic i Carlos Berlocq.

Francuz Tsonga je sa 6-3, 6-1 i 7-6(2) bio bolji od veterana iz Slovačke Karola Becka. Imao je Tsonga potpunu kontrolu u susretu, ali je početkom trećeg seta potpuno izgubio koncentraciju, te dopustio Becku da povede s 3-1 i ima loptu za 4-1 (dvostruki break). Međutim, Francuz je sve spasio, vratio izgubljeno i odveo set u tie-break, gdje nije pružio ni najmanju šansu Becku slavivši sa 7-2.

Kod tenisačica je Venus Williams slavila protiv sunarodnjakinje Bethanie Mattek-Sands sa 6-3, 6-1, te osigurala derbi 2. kola protiv Njemice Angelique Kerber, koja je sa 6-2 i 6-0 bila bolja od Britanke Anne Keothavong. Nedavno su se ove dvije tenisačice susrele na Olimpijskim igrama (trava) i tada je s dva tie-breaka dalje prošla njemačka tenisačica.

Spomenimo još da je druga tenisačica svijeta, Poljakinja Agnieszka Radwanska, unatoč bolovima u ramenu, slavila protiv Ruskinje Nine Bratčikove sa 6-1, 6-1.

Najbolja tenisačica svijeta Viktorija Azarenka uvjerljivom je pobjedom (6-2, 6-2) nad belgijskom kvalifikanticom Kirsten Flipkens izborila plasman u 3. kolo US Opena.

Snažni udarci Bjeloruskinje s osnovne linije bili su previše za 133. tenisačicu svijeta, koja je 2. kolo nekog Grand Slam turnira izborila po prvi put nakon Wimbledona 2010.

Sljedeća protivnica Azarenke bit će Kineskinja Jie Zheng, 28. nositeljica, koja je u 2. kolu savladala Slovakinju Magdalenu Rybarikovu 6-3, 6-1.

U muškom dijelu turnira četvrti nositelj David Ferrer pokazao je zavidnu formu u 1. kolu u kojem je sa 6-4, 6-2, 7-6(3) savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona. Protivnik Španjolcu u 2. kolu bit će Nizozemac Igor Sijsling.