Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
K1 i Boks

‘Svaki dan mislim na njega i nedostaje mi. Njemu je najviše bilo stalo do mene, veselim se što ću ga sresti u raju‘

Filip Hrgović

 Every Second Media/Alamy/Profimedia
U razgovoru za kanal Queensberry Promotionsa, Hrgović je otvoreno govorio o odnosu s pokojnim ocem Perom

Filip Hrgović ponovno je privukao pažnju svjetske boksačke javnosti, ali ovoga puta ne samo zbog najave borbe protiv Davea Allena. U vrlo emotivnom intervjuu hrvatski teškaš otvorio se i o temama izvan ringa, govoreći o svom privatnom životu i odnosu s pokojnim ocem Perom, što je cijelom razgovoru dalo dodatnu težinu.

Iako nije izostalo ni samouvjereno upozorenje upućeno Allenu uoči borbe, Hrgović je pokazao i svoju drugačiju stranu, otkrivši koliko ga osobne okolnosti i iskustva oblikuju kao borca i osobu. Upravo ta kombinacija čvrstine i emocije dodatno je odjeknula među gledateljima.

Koliko je intervju ostavio dojam potvrđuje i reakcija voditelja Deva Sahnija, koji se javio u komentarima ispod videa i poručio:

"Iskreno, ovo je jedan od najugodnijih intervjua koje sam ikad radio. Filip mi se stvarno sviđa."

No, krenimo redom. Navikli smo da Hrgović ima kvalitetan smisao za humor, a isto je potvrdio i u samom uvodnom dijelu intervjua. Voditelj je spomenuo Allenove izjave u kojima govori da je potrebno sakriti žene jednom kada Hrgović dođe u njegov rodni Doncaster jer je iznimno dobrog izgleda (za jednog boksača).

Voditelj je upitao "El Animala" smatra li da je Britanac počeo igrati mentalne igrice s takvim izjavama, a Hrgović je uz osmijeh ispalio:

- Ne mislim da igra mentalne igrice. Mislim da samo ima oči ha, ha. Teško je biti lijep boksač ali tako je kako je. Svi imamo probleme, pa tako i ja ha, ha - zaključio je Hrgović.

Hrgović je poznat kao izuzetno čvrst borac, ali progovorio je i o mentalnoj snazi i o tome koliko toga je naučio od pokojnog oca:

- Otac me naučio da ako vjeruješ u nešto, a cijeli svijet je protiv tebe, svijet ti ne može ništa. Isto vrijedi i u obrnutom slučaju. Ako je cijeli svijet uz tebe, ali ti ne vjeruješ u samoga sebe - uzalud je sve. Moj otac je bio mentalno snažan čovjek, staložen i discipliniran.

Na pitanje voditelja misli li puno o svome ocu, Hrgović je odgovorio:

- Da, mislim o njemu svaki dan, i jako mi nedostaje. Radujem se tome što ću ga sresti u raju. Ali osjećam da je još uvijek sa mnom, osjećam njegovu prisutnost. Bilo bi lijepo da da mogu razgovarati s njim i pitati ga neke stvari. Teško je, ali to je život.

Dotaknuo se teškaš iz Sesveta i odnosa svog oca prema njegovoj boksačkoj karijeri.

- U početku je bio protiv boksa jer nije želio da primam udarce. Kasnije me podupirao na sve načine na koje je mogao. Bio je čovjek kojem je bilo najviše stalo do mene i koji me je najviše volio.

Naravno, Hrgović nije propustio upozoriti Allena:

- Trebam pobijediti ovu borbu. Favorit sam i moram pobijediti te se nastaviti kretati prema cilju, a to je osvajanje naslova prvaka.

Nešto drugačijeg Hrgovića možete pogledati u ntervjuu kojeg je "El Animal" dao za YouTube kanal Frank Warren‘s Queensberry Promotions, a prilažemo ga i na kraju ovog članka.

04. lipanj 2026 02:53