Paddy Pimblett smatra da bi prvi poraz u profesionalnoj karijeri mogao imati dugoročne posljedice za sada već bivšeg prvaka lake kategorije Iliju Topuriju. Nakon što je, naime, na UFC Freedom 250 priredbi pred Bijelom kućom kući izgubio pojas, i to na poprilično brutalan način, "The Baddy" smatra da taj ishod mogao označiti prekretnicu u karijeri španjolskog - gruzijskog borca i strmoglaviti njegovu karijernu krivulju.
Prema Pimblettovim riječima, Topuria se dosad tijekom karijere uvijek nalazio u ulozi dominantnog borca, a sada će se prvi put morati nositi s ozbiljnim psihološkim posljedicama poraza, s kojima ne vjeruje da će moći izaći na kraj.
- Gaethje te, jednostavnom uvuče u pravi rat u kavezu, natjera te da se boriš na njegov način, a Ilia to nikad nije prošao - Pimblett u razgovoru s Demetriousom Johnsonom pa nastavio: - Ilia se nikad nije morao vraćati nakon teških trenutaka. Uvijek je bio onaj koji zadaje udarce, nikad onaj koji ih prima. Zato sam nakon svoje borbe s Justin Gaethje znao da se mogu vratiti jači i bolji, jer sam to već prije prošao.
Popularni britanski borac je potom iznio sljedeći zaključak:
- Mislim da se Ilia Topuria više nikad neće vratiti isti. Cijeli njegov mentalitet, cijeli njegov ego, temeljili su se na tome da je neporažen i da ga nitko ne može pobijediti. Slavi večer prije borbe, uvjeren je da je nedodirljiv. Jednostavno ne vjerujem da će nakon ovoga ostati isti čovjek. Nikad se nije morao dizati iz takvog ponora. Ja sam se već suočavao s teškim iskušenjima i bez razmišljanja bih prihvatio biti njegov prvi protivnik nakon povratka.
Pimblett je, podsjetimo, odmah nakon Topurijonog poraza objavio status na X-u u kojem je likovao zbog onoga što se "El Matadoru" dogodilo pred Bijelom kućom, ali i zazivao revanš s Gaethjeom.
"Jedino što si trebao učiniti jest pobijediti 38-godišnjaka koji dolazi nakon rata od pet rundi sa mnom. Umjesto toga si odustao na svojoj stolici kao mala ku*a, što zapravo i jesti. Ja sam pravi borac koji je izdržao svih pet rundi, a ti si mali glumac, kobasico", poručio je britanski borac (trenutačno šestoplasirani izazivač lake divizije) Topuriji putem svog X profila, pa se upitom obratio "The Highlightu": "Revanš za neospornog prvaka?".
Najveći dio Pimblettove objave zapravo je odgovor na ono što je Topuria prvi njemu napisao na istoj društvenoj mreži nakon što je "The Baddy", krajem siječnja ove godine, jednoglasnom sudačkom odlukom izgubio od Gaethjea u glavnoj borbi UFC 324 priredbe.
"Mala kobasice, jedino što si trebao učiniti je pobijediti 38-godišnjaka. Upravo si izgubio najveću isplatu u životu. Obogatio bi se da si pobijedio. Justin, sve što mogu reći su čestitke... i htio bih ti reći da se pripremiš, ali na**bao si bez obzira na sve", napisao je tada "El Matador", a njegova objava, kao što se to u nas zna reći, doista nije dobro ostarjela.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....