Košarkaš Valencije Jean Montero (22) dobitnik je nagrade "Zvijezda u usponu" za sezonu 2025./26., objavila je Euroliga.
Dominikanski bek postao je tako prvi igrač koji je osvojio nagradu "Rising Star" i u Euroligi i u Eurokupu. Naime, prošle sezone ovu je nagradu dobio i u Eurokupu, predvodivši Valenciju po postignutim koševima (13,2), asistencijama (5,3) i ukradenim loptama (1,7). Ove sezone imao je prosjek od 13,7 koševa i 4,6 asistencija po utakmici.
Montero je karijeru počeo u rodnoj Dominikanskoj Republici, srednju školu pohađao je na Floridi, a 2019. preselio se u Španjolsku, potpisavši za Gran Canariju. Potom je igrao za Real Betis i Andorru, prije nego što je 2024. preselio u Valenciju.
Tri je puta proglašen najboljim mladim igračem španjolske lige (2023., 2024., 2025.), a prošle sezone bio je u idealnoj petorci prvenstva.
Trofej Rising Star, o kojem glasaju glavni treneri Eurolige, dodjeljuje se najboljem igraču svake sezone koji je 1. srpnja prethodnog ljeta bio mlađi od 22 godine.
Montero je ove godine pobijedio ispred Salioua Nianga iz Virtus Bologne, dok je Sergio De Larrea, također iz Valencije, bio treći.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....