NEWCASTLE EAGLES - DUBRAVA 82:77 (26:26, 10:20, 20:19, 26:12)
NEWCASTLE - VERTU ARENA
GLEDATELJA: 300 SUCI: Dodds, Stanković, Curle
NEWCASTLE: Burden 2, 4a, Taylor 16, 3a, Hammond 23, Kande, Defoe, Jack 20, 7sk, Long 5, 6sk, 4a, Kanwei 2, Clarke 5, 4a, Okafor 9, 9sk
DUBRAVA: Vuković 7, Matić 10, 5sk, 4a, Rukavina 4, Perković 5, Škifić 17, Gnjidić 16, 6sk, 7a, Šabić 11, 6sk, Rajaofera 7, 7sk, 7a
BRUSSELS - DINAMO 92:95 (24:20, 20:20, 19:29, 30:26)
BRUXELLES - COMPLEXE SPORTIF DE NEDDER OVER HEEMBEEK
GLEDATELJA: 1000 SUCI: Van Hoye, Kishinga
BRUSSELS: Finch 16, 3sk, 10a, Van Eyck, Agu 12, 3sk, Libert 2, 7sk, 6a, Overton 7, Hazard 10, 4sk, Horton 30, 3sk, 3a, Swolfs, Schervens, Tshimanga 7, 4sk, Ambrose 8
DINAMO: Hunt 27, 5a, Paponja 3, 3sk, Savić 3, Bulić 11, 4sk, Pehar, Avdalović 17, 4sk, Polutak 10, 11sk, Vidović 14, Kraljević, Jacović 10, 5sk, 3a
Hrvatski predstavnici u ENBL ligi bili su u Belgiji i Engleskoj polovični. Dinamo je slavio kod Brusselsa rezultatom 92:95, dok je Dubrava poražena od Eaglesa s 82:77.
Dubrava u Newcastleu i Dinamo u Brusselsu igrali su uglavnom izjednačene utakmice protiv momčadi podjednake kvalitete, s tim da se Brussels prvi odvojio kroz 9 poena Demetrica Hortona. Za to su vrijeme Gnjidić i Šabić na sjeveru Engleske gradili nešto ugodniju prednost za Dubravaše. Do poluvremena se nije ništa promijenilo. Dinamo je nakon 20 minuta zaostajao za Belgijancima dva posjeda, dok je Dubrava dominirala u Engleskoj i na veliki odmor otišla s plus 10. Polutak je s 10 poena održavao Dinamo, dok su momčad s istoka Zagreba gurali Gnjidić i Šabić.
U nastavku se u Newcastleu nije ništa promijenilo obzirom da su Škifić i Rajaofera krčili put prema uvjerljivoj pobjedi, dok je Dinamo okrenuo Belgijance na krilima probuđenog Delonniea Hunta. Nije Dubrava protiv engleskog prvoligaša ipak mirno mogla privesti utakmicu kraju jer su domaćini preko Gusa Okafora početkom posljednje dionice prišli na samo pola koša zaostatka. Dinamu je za to vrijeme sigurnost donosio Hunt.
Nije bilo dobrih vijesti iz Newcastlea obzirom da su Eaglesi poveli nakon što Dubrava nije zabila koš više od 6 minuta igre. Takva je suša na kraju rezultirala i porazom u neizvjesnoj završnici, ali da uspjeh hrvatskih predstavnika bude bar polovičan pobrinuo se Dinamo koji je ostao smiren na vrućem terenu u Brusselsu za veliku pobjedu.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....