Navigation toggle

Mohamed Salah

 FRAN SANTIAGO Getty Images Via Afp
Nema dogovora

U posljednji čas propada jedan od poslova ljeta? Sve je bilo dogovoreno, a onda je došao nerazuman zahtjev

Egipatska zvijezda i dalje može završiti u Istanbulu, ali turski klub ne želi poboljšavati posljednju ponudu niti pristati na posebne uvjete
Piše: Josip KodbaObjavljeno: 28. srpanj 2026. 07:24
Prati Sportske novosti na Googleu

Egipatska zvijezda Mohamed Salah više nije aktivna transferna meta Beşiktaşa nakon što je turski klub odlučio staviti pregovore na čekanje. Problem su, prema riječima sportskog direktora Öndera Özena, financijski zahtjevi Salahovih predstavnika koje klub nije spreman prihvatiti.

Özen je na konferenciji za medije govorio o transfernoj strategiji Beşiktaşa te je također objasnio zašto je zapeo posao s egipatskim napadačem. Turski klub bio je zainteresiran za Salaha zbog njegovih nogometnih kvaliteta, ali i velike komercijalne vrijednosti, no pregovori su se zakomplicirali zbog uvjeta koje je postavio njegov agent.

Prema riječima sportskog direktora Beşiktaşa, Salahov predstavnik imao je pravo tražiti zakonski definiranu proviziju, ali njegovi su zahtjevi, smatraju u klubu, premašili prihvatljive granice. Zbog toga je predsjednik Serdal Adalı odlučio ne pristati na uvjete koji bi, kako je poručeno, mogli narušiti vrijednosti i financijsku ravnotežu kluba.

image

Mohamed Salah i dalje je bez kluba

DEAN MOUHTAROPOULOS Getty Images Via Afp

Ipak, transfer još nije u potpunosti propao. Posljednja ponuda Beşiktaşa i dalje je na stolu, ali turski klub nema namjeru slati poboljšanu verziju.

Özen je poručio kako je aktualna ponuda "posljednja točka koja ne narušava identitet Beşiktaşa" te da će je klub ponovno razmotriti ako Salahovi predstavnici na nju pozitivno odgovore. Istaknuo je i kako Beşiktaş neće jednom igraču davati posebne financijske povlastice koje nisu dostupne ostalim članovima momčadi.

Situaciju dodatno komplicira činjenica da su Salahovi predstavnici obavijestili Beşiktaş kako pregovaraju i s drugim klubovima.

Raniji izvještaji turskih medija navodili su da su pregovori zapeli i zbog prava na korištenje Salahova imidža te podjele prihoda od prodaje dresova. Navodno je njegov agent Ramy Abbas tražio povoljnije uvjete za svog klijenta, no Beşiktaş na njih nije pristao.

Salah je zasad daleko od dolaska u Istanbul, no vrata transfera još nisu potpuno zatvorena. Konačna odluka mogla bi ovisiti o tome hoće li njegova strana popustiti i prihvatiti ponudu koju je Beşiktaş stavio na stol.

28. srpanj 2026 07:24