Dinamo je remizirao protiv norveškog Vikinga (2:2) u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka u kojoj je nakon 10 minuta prvog poluvremena imao dva pogotka prednosti. Modre su do velike prednosti na startu dvoboja doveli Beljo i Lisica pogocima u 6. i 10. minuti.
Ali, gosti su se ipak vratili i to nakon dvije velike pogreške igrača hrvatskog prvaka, koji su svojim suparnicima ‘poklonili‘ dobar rezultat za uzvrat, koji Zagrepčane očekuje nakon prvenstvenog dvoboja protiv Varaždina u subotu. Modri bi u oba dvoboja mogli biti bez Luke Stojkovića koji je šepajući napustio teren u drugom poluvremenu, no još je rano za bilo kakve prognoze, ali sigurno je kako bi to bio težak udarac za hrvatskog prvaka.
Jasno je kako je plasman u Ligu prvaka glavni cilj hrvatskog prvaka, s obzirom na to da su novčane nagrade znatno bolje u najelitnijem klupskom natjecanju u odnosu na one koje UEFA dijeli sudionicima Europske, pa i Konferencijske lige. Zagrepčani su od Lige prvaka već zaradili 10 milijuna eura plasmanom u play-off, dok potencijalni plasman među ‘elitu‘ donosi dodatnih fiksnih 18,62 milijuna eura, a tu je i zarada od TV-prava, desetogodišnjeg koeficijenta te rezultati koje momčad ostvari u natjecanju (osvojeni bodovi i konačni plasman).
Dinamo još nije osigurao plasman, pa tako treba pogledati i što Europska liga donosi Modrima. Hrvatski prvak igrat će u tom natjecanju u slučaju ispadanja od norveškog kluba. Plasman u drugo po jačini europsko klupsko natjecanje donosi 4,31 milijun eura, odnosno znatno manje od onoga što donosi igranje među elitom Starog kontinenta.
Dodajmo i kako bi Dinamov potencijalni plasman u Ligu prvaka bio dobra vijest i za ostale sudionike HNL-a, koji bi u tom slučaju zaradili 460.000 eura, kao što je to bio slučaj zadnji put kada su Modri igrali u najelitnijem natjecanju (sezona 2024./‘25.). Zanimljivo je i kako bi taj broj za neke klubove mogao biti i veći (580.000) ako još jedan klub uz Dinamo, ili Hajduk ili Rijeka, osigura plasman u ligašku fazu Konferencijske lige - tada se iznos od 4,18 milijuna dijeli između osam klubova, odnosno između onih koji te sezone ne nastupaju u ligaškoj fazi nekog UEFA-inog natjecanja.
Dakle, poznata su natjecanja u kojima Dinamo može igrati, a osim toga ranije su objavljene i informacije oko ždrijeba. Modri će, ako se plasiraju među elitu, doznati imena svojih suparnika u četvrtak, 28. kolovoza, kada je od 18 sati u Nyonu na rasporedu ‘ples kuglica‘ za ligašku fazu, dok će se ‘ceremonija‘ za Europsku ligu održati dan kasnije, 29. kolovoza, od 13 sati.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....