U predvečerje bitke sa Steauom na Maksimiru, u koju će Dinamo ugaziti s nizom od tri europska poraza, "modre" će, ipak, ohrabriti činjenica da su na međunarodnoj pozornici kroz povijest najviše puta trijumfirali protiv - Rumunja. Ukupno su 11 puta rušili rumunjske klubove pod Uefinim reflektorima, odnosno, 12 puta ako u statistiku nadodamo i nokaut protiv Cluja nakon izvođenja udaraca s bijele točke prije šest godina, što je bio i posljednji okršaj maksimirskog kluba protiv Rumunja.
U lovu na nove pogotke i novo "proljeće", Dinamo će se u vrhu napada osloniti na Diona Drenu Belju, koji je u vrućoj formi otvorio Europsku ligu s dva gola protiv Fenerbahçea, ali u iduća četiri nastupa nije zatresao mrežu. Uoči sedmog i, potencijalno, odlučujućeg dvoboja za nastavak natjecanja, "plavog devet" smo upitali planira li u četvrtak prekinuti golgeterski post u Europi?
- Naravno! Imam veliku želju i motivaciju, u domaćem prvenstvu i u Europi. Svima nam je velika želja prikazati Dinamo u najboljem svjetlu i dat ćemo sve od sebe da to napravimo u ovoj utakmici. Pozicija na kojoj je FCSB sada u domaćem prvenstvu nije precizan prikaz njihove kvalitete. Imaju kvalitetu i iskustvo, naročito u napadu, ali ako budemo na sto posto, možemo ih neutralizirati i pobijediti - rekao je Beljo na otvaranju medijske konferencije, a pored njega je sjedio trener, Mario Kovačević.
I Dinamov strateg poziva na oprez, ali i najavljuje zanimljivu utakmicu jer klubovima ne odgovara remi. U pomoć mu je, pak, proteklih dana priskočio Željko Kopić iz rumunjskog Dinama.
- Jesmo, razgovarali smo s Kopićem, pričali smo sa svima od kojih smo mogli dobiti neke informacije. Drago mi je zbog Željka da dobro gura s Dinamom. Znamo što je Steaua. Navikli su pobjeđivati i biti prvi, sada možda ne igraju u kontinuitetu dobro, ali svjesni smo da imaju kvalitetu. U Europi su se pokazali s dvije pobjede, naročito onom protiv Feyenoorda. I mi smo bili u sličnoj situaciji, ali smo prvi u prvenstvu i znamo da se Steaua ne miri s ovakvom situacijom. Nikome ne odgovara neriješeno i siguran sam da nas čeka zanimljiva utakmica - poručio je trener.
Dvojac "modrih" na druženju s medijima izazvao je osjetnu pažnju rumunjskih novinara, koji su postavili gotovo deset pitanja, a trenera su zamolili i da istakne najbolju kariku FCSB-a
- Vidimo da govore da će mijenjati u odnosu na zadnju utakmicu, a u ofenzivnom dijelu su dobri. Naročito je opasan Olaru, moramo pažnju obratiti na njega.
Rumunji su i svjesni činjenice da Dinamo ovih dana prodaje braniča u Inter. Što Kovačević misli o odlasku Leona Jakirovića?
- Tako je on odlučio sa svojim ljudima, prihvatili su tu ponudu Intera. Žao mi je što odlazi, ali želim mu svu sreću svijeta da uspije.
Klub iz Bukurešta u Zagreb je sletio nakon poraza u zadnjem prvenstvenom ogledu protiv Argesa, a utakmica je odigrana na problematičnom terenu. Znatno bolji travnjak, ipak, čeka ih u Maksimiru, ali probleme bi mogla stvarati temperatura...
- Uvjeti nisu baš nogometni, ali imamo grijani teren i bit će puno bolje nego na zadnjoj utakmici Steaue. Takvo je vrijeme, ali travnjak će biti puno bolji. Malo je problem ovaj "minus", ali vjerujem da ćemo se bolje prilagoditi i pobijediti. Zato nismo ni išli na pripreme u toplije krajeve, imali smo dobre uvjete u Čatežu.
Treneru su se polako počele vraćati karike koje su bile izvan kadra, ali još ne može računati na sve.
- Pérez Vinlöf se uključio s nama u rad, ali neće moći odigrati cijelu utakmicu, vidjet ćemo. Ostali svi dobro treniraju. Valinčić se polako vraća, Lisica je počeo trenirati, Bakrar se vratio s Afričkog kupa nacija... Svi jedva čekaju početak utakmice - dodao je Kovačević.
Na kraju druženja s medijima, Beljo je dobio jednostavno, ali najteže pitanje: kako slomiti Steauu?
- Ako budemo na sto posto i igramo s puno energije, ako ćemo visoko pritiskati, to nam otvarati puno prilika i moći ćemo ih ugroziti na razne načine. Imamo izuzetno kvalitetan napad i da možemo na puno načina stvarati probleme - zaključio je napadač.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....