Pred nogometašima NK Varaždin novo je veliko iskušenje. Nakon tri uzastopne pobjede i savršenog otvaranja proljetnog dijela prvenstva, Varaždinci u subotu gostuju na Rujevici kod aktualnog prvaka Hrvatske, HNK Rijeka, u susretu koji bi mogao imati značajan utjecaj na vrh ljestvice.
U posljednje vrijeme Varaždin ima vrlo dobar omjer protiv Riječana, posebno ove sezone kad su u dva susreta protiv Rijeke slavili u oba navrata. Najprije su na Rujevici pobijedili 1:2, a potom kod kuće slavili 1:0 bez primljenog pogotka.
Ovoga puta ulog je dodatno naglašen. Razlika između ova dva kluba trenutačno iznosi tri boda u korist Varaždina. U slučaju pobjede Rijeke, domaćin bi zbog bolje gol-razlike preskočio Varaždince na ljestvici. Neriješen rezultat ostavio bi momčad Nikole Šafarića tri boda ispred aktualnog prvaka, dok bi pobjeda Varaždina značila bijeg na čak šest bodova prednosti, što bi bila snažna poruka konkurenciji.
Svjestan težine zadatka je i trener te sportski direktor Varaždina, Nikola Šafarić.
- Igraju jako dobro, nezgodni su i treba se dobro namučiti kako bi se napravila kvalitetna analiza njih kao protivnika. Naravno da je atmosfera nakon sjajnog otvaranja proljetnog dijela sezone odlična, no već smo zaboravili na te tri utakmice i okrenuli se novom izazovu. Znamo kakva nas utakmica čeka i moramo biti maksimalno fokusirani - poručio je Šafarić.
Iako su tri pobjede u tri utakmice iza Šafarićevih trupa, trener i sportski direktor Varaždinaca svjestan je kako je i u tim susretima bilo lošijih i slabijih trenutaka, međutim voda je išla na njihov mlin. Cilj u nadolazećoj utakmici protiv Rijeke upravo je taj da ekipa bude na još većoj razini.
- Upravo fokus, koncentracija i maksimalno kvalitetno ispunjavanje zahtjeva koje postavljamo pred sebe bit će ključni za nastavak pozitivnog niza - rekao je varaždinski trener uoči susreta s Rijekom.
Uz trenera, susret je najavio i Matej Vuk, koji je u prošlom kolu postigao svoj ovosezonski prvijenac i bio proglašen igračem utakmice.
- Odlično se osjećam. Iza mene i ekipe je odličan niz, a u subotu želimo nastaviti gdje smo stali i s tim fokusom putujemo u Rijeku. Ne idemo tamo s euforijom. Mirni smo, ove pobjede su iza nas, okrenuli smo novi list i usmjereni smo na ono što je ispred nas. Dat ćemo sve od sebe i imamo pravo nadati se najboljem - poručio je Vuk koji je dio svoje karijere proveo u Rijeci.
Varaždin na Rujevicu stiže pun samopouzdanja, ali i svjestan da će za pozitivan rezultat trebati maksimalna razina igre, a ishod susreta mogao bi donijeti ozbiljan pomak na ljestvici.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....