Navigation toggle
 OLIVIER MORIN Afp
DJELIĆ POVIJESTI

‘Izbornik me zamolio da igram flastera na Prosinečkom. Razbio me na komadiće, kakav igrač!‘

Bivši nogometaš Don Hutchinson podijelio je anegdotu iz 2000. godine, s utakmice Škotska - Hrvatska na Maksimiru
Piše: SNObjavljeno: 17. ožujak 2026. 15:51

Don Hutchison, umirovljeni škotski nogometaš koji je tijekom karijere, između ostalih, igrao za Liverpool, Everton i West Ham, odigrao je 26 utakmica za reprezentaciju, a jednu će posebno pamtiti. I to zbog Roberta Prosinečkog!

Hutchison je, naime, na svom profilu na X-u objavio snimku majstorija Roberta Prosinečkog s utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva 1990. između Argentine i Jugoslavije, u kojoj su tadašnji svjetski prvaci slavili tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Uz video je podijelio zanimljivu priču. "Kad sam igrao protiv Hrvatske, moj tadašnji izbornik me zamolio da igram flaster na Prosinečkom. Pomislio sam da to ne može biti tako teško. Razbio me na komadiće. Kakav igrač", napisao je danas 54-godišnji Hutchison.

Utakmica između Hrvatske i Škotske na koju se Hutchison osvrnuo igrala se na Maksimiru 2000. godine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Završila je, inače, rezultatom 1:1. Alen Bokšić zabio je za Hrvatsku, dok je Kevin Gallacher bio strijelac za Škotsku.

02. lipanj 2026 20:34