Bivši izbornik engleske nogometne reprezentacije, 78-godišnji Roy Hodgson preuzeo je vođenje drugoligaša Bristol Cityja do kraja sezone.
Bit će to Hodgsonov povratak na klupu Bristola nakon čak 44 godine; 1982. godine je od siječnja do travnja vodio ovaj klub, a to mu je bio prvi trenerski posao u Engleskoj.
Proslavio u 90-ima
Hodgson se proslavio vođenjem reprezentacije Švicarske početkom 1990-ih, s kojom je izborio plasman na SP 1994., potom je uslijedio angažman u milanskom Interu s kojim je 1997. stigao do finala Kupa UEFA. Godine 2010. je s Fulhamom igrao finale Europske lige, dok je Englesku vodio od 2012. do 2016. Zadnji posao bilo mu je vođenje Crystal Palacea, kojega je napustio u veljači 2024.
Nakon niza od sedam utakmica bez pobjede, Bristol City se nalazi na 16. mjestu druge engleske lige, ali i dalje ima 12 bodova više od klubova koji su u zoni ispadanja, a do kraja sezone je ostalo sedam utakmica, pa dolazak Hodgsona uistinu predstavlja polaganje temelja za uspješniju narednu sezonu.
"Royev angažman predstavlja više no što će pokazati rezultati u sljedećih sedam utakmica. Do kraja sezone on će nam pomoći postaviti standarde i vrijednosti koji su potrebni kako bismo bili uspješni", objavio je predsjednik kluba Charlie Boss.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....