Srećko Bogdan pokopan je u petak na gradskom groblju u Murskom Središću. Čuveni nogometaš preminuo je u srijedu u dobi od 69 godina, a prije posljednjeg ispraćaja, u Centru za kulturu Rudar Mursko Središće održana je komemoracija u spomen na međimursku nogometnu legendu.
Na komemoraciji su se okupila brojna poznata nogometna imena, nekadašnji Bogdanovi suigrači, suradnici, kolege i svi oni koji su željeli odati počas njegovoj ljudskoj i nogometnoj veličini. Bili su tu, uz međimurskog župana Matiju Posavca te njegove zamjenike Maria Medveda i Elvisa Kralja, kao i gradonačelnika Murskog Središća Dražena Srpaka, viši savjetnik predsjednika HNS-a Zorislav Srebrić, predsjednik MNS-a Kristijan Antolović, čuveni nogometaši Drago Vabec, Marko Mlinarić, Stjepan Deverić, Ivan Cvjetković, Džemal Mustedanagić i drugi, poznati treneri Branko Ivanković i Ilija Lončarević te mnogi drugi koji su Čečija voljeli i cijenili.
- Krasili su ga izniman talent i nogometna inteligencija, a s ljudske strane skromnost, predanost i poštenje. Bio je simbol upornosti, rada i uspjeha i nikada nije zaboravio svoje korijene - rekao je u uvodnom obraćanju predsjednik čakovečkog ogranka Matice hrvatske Zoran Turk.
Zorislav Srebrić izrazio je sućut obitelji i svima okupljenima u ime Hrvatskog nogometnog saveza i GNK Dinamo Zagreb:
- Srećko je bio sjajan dečko i svi ćemo trajno pamtiti njegov nogometni put i nastupe u dresu hrvatske reprezentacije. Bio je vrckast, komunikativan i druželjubiv i nikada se nije ljutio. Fantastičan mentor mladima koji je svoje znanje ugradio i u početak karijere Luke Modrića. Duboko ćemo ga nositi u našim mislima i sjećanjima zbog svega čime je zadužio hrvatski nogomet - istaknuo je Srebrić.
Svi okupljeni mogli su se upisati u Knjigu žalosti, a pogreb je održan u popodnevnim satima na gradskom groblju.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....