Igor Tudor je odradio četiri utakmice na klupi Tottenhama od svog dolaska te je u sve četiri upisao poraz.
Hrvatski trener izgubio je tri utakmice u Premier ligi (protiv Arsenala, Fulhama i Crystal Palacea) te je ovog tjedna upisao bolan poraz protiv Atletico Madrida u osmini finala Lige prvaka od 5:2.
Bivši trener Hajduka i Juventusa doveden je kao "vatrogasno rješenje" – očekivalo se od njega da podigne moral igračima te im vrati vjeru u sebe kako bi se izvukli iz neugodne bitke za opstanak. Spursi su trenutačno 16. momčad prvenstva te su svega jedan bod udaljeni od zone ispadanja.
Neuspjeh na startu
Tudor se, dakle, nije najbolje snašao u novoj ulozi. Iako se zadatak na prvu činio jednostavnim s obzirom na status kluba i kvalitetu igrača, situacija u sjevernom Londonu postala je drastična. Toliko drastična da se sve više zaziva povratak Harryja Redknappa.
Redknapp se već duže vrijeme ne bavi trenerskim poslom, što je i opravdano s obzirom na činjenicu da ima 79 godina. Njegov zadnji posao bio je onaj u Birminghamu 2017. godine, prije skoro deset godina. Od tada je više fokusiran na analitički dio nogometa te se često pojavljuje u TV emisijama i raznim ostalim medijima.
Nekad čak i napiše tekst, kao što je bio slučaj nedavno za britanski list The Sun, za koji je napisao otvoreno pismo Igoru Tudoru. Cilj tog pisma bio je dati što više savjeta hrvatskom strategu kako bi digao na noge klub u kojem je i sam Redknapp radio u sjajnim danima, kada su za njega igrali Luka Modrić, Vedran Ćorluka, Stipe Pletikosa i Niko Kranjčar.
"Znaju gdje sam ako me trebaju"
Sada, kad je kriza gotovo na vrhuncu, jasno je da to pismo nije imalo učinka. To je navelo novinare Sky Sportsa da još jednom upitaju Redknappa o trenerskom poslu. Redknapp je danas prisutan na "Zlatnom kupu" – utrci konja na kojoj se i njegov konj natječe. Tamo je odvojio vrijeme za kratak razgovor o Tottenhamu.
Na pitanje novinara o tome bi li u slučaju pobjede na utrci konja ponovno preuzeo Tottenham, odgovorio je:
- Sumnjam da će se to dogoditi, ali Spursi su ozbiljno u problemima. Nitko ne može doći tamo i napraviti čuda na treningu. Treba popričati s igračima i natjerati ih da povjeruju u sebe.
Na komentar novinara da ostavi svoj mobitel upaljen u slučaju pobjede na Zlatnom kupu, rekao je:
- Znaju gdje sam ako me trebaju.
Tottenham ovoga vikenda igra gostujuću utakmicu protiv Liverpoola.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....