Prvi trening u sklopu priprema za novu sezonu imali su u ponedjeljak poslijepodne nogometaši Slavena Belupa na koprivničkom stadionu. Trener Mario Gregurina sa suradnicima izveo je igrače na pomoćni teren, a među njima nije bilo čak 16 igrača koji su u prošloj sezoni bili na platnom spisku koprivničkog prvoligaša.
Izostali su Osman Hadžikić, Matija Jesenović, Antun Marković, Filip Jović, Zvonimir Katalinić, Marko Lešković, Erik Riđan, Luka Ćurković, Ivan Ćubelić, Gabrijel Šivalec, Igor Lepinjica, Ivan Božić, Marko Aščić, Ernis Qestaj i Frano Vlašić. Nekima su ugovori istekli, neki su prodani, na neke se ne računa, neki će nastaviti u B momčadi.
Zanimljivo je da je Alen Grgić trenirao, ali ga nema na popisu prve momčadi. Kako doznajemo, postoji mogućnost da i on raskine ugovor...
Među novim licima su vratari Karlo Sentić (Diosgyör), Pavli Maj (Koprivnica), braniči Ivan Cvetko (Rudeš), Petar Krešimir Balen (Radnik Križevci), Ante Bilobrk (Fiorentina - proba), veznjak Lovro Lončarić (Koprivnica) te napadači Lukas Zahora (Šahtar/Dubrava) i Lovro Banovec (Vukovar 1991.).
Od starosjedioca su ozlijeđeni kapetan Tomislav Božić, Antonio Jakir (uskoro u punom treningu), Leonard Žuta, Mihail Caimacov i Josip Mitrović. Ilija Nestorovski priključit će se u utorak, a Losika Ratshukudu 29. lipnja.
Dakako, očekuje se još novih lica, osobito u veznom redu, no Gregurina bi što prije želio na okupu imati kompletan kadar.
Prvi dio priprema Farmaceuti će obaviti u Koprivnici, a 6. srpnja odlaze na pripreme u Austriju, gdje će boraviti do 18. srpnja. Dogovorene su i prijateljske utakmice s Borcem (27. 6. u Imbriovcu, 80 godina kluba), mađarskim ZTE-om (4. 7. u Koprivnici), rumunjskom Csikszeredom (8. 7. u Gornjoj Radgoni), mađarskim Debrecenom (10. 7. u Krauterdorfu), japanskom Sanfrecce Hiroshimom (14. 7. u Krauterdorfu), mađarskim Paksijem (16. 7. u Stubenbergu) i ukrajinskim Šahtarom (21. 7. u Sloveniji). Generalka će biti 25. srpnja protiv Sesveta.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....