Navigation toggle
 MARCO BERTORELLO Afp
‘ILUZIJA O LIGI PRVAKA‘

Talijanski mediji ‘pokopali‘ zvijezdu Milana, izviždala ga i publika, evo kako je prošao Modrić

Serija posrtaja smjestila je Rossonere na rub borbe za Ligu prvaka, dok Juventus i Como opasno pritišću
Piše: Petar BekićObjavljeno: 11. travanj 2026. 20:40

Udinese je uvjerljivo slavio 3:0 na gostovanju kod Milana u 32. kolu Serie A. Rossoneri su s Lukom Modrićem tako doživjeli treći poraz u posljednja četiri susreta.

Golove su zabili Bartesaghi (27., autogol), Jurgen Ekkelenkamp (37.) i Arthur Atta (71.), a Modrić je igrao do 72. minute.

GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE.

Corriere dello Sport piše da je Milan doživio težak udarac u borbi za vrh Serie A. Ističu kako je riječ o drugom uzastopnom porazu nakon Napolija, zbog čega Milan sada mora gledati iza sebe jer konkurenti poput Juventusa i Coma opako prijete. Udinese je opisan kao “konkretan i nemilosrdan”, dok su Rossoneri bili spori i bez ideje.

image
MARCO BERTORELLO Afp

Gazzetta dello Sport naglašava da je “sigurna Liga prvaka postala iluzija”, a borba za naslov praktički je već ranije izgubljena. Milan je, prema njima, u ozbiljnoj krizi – četiri poraza u zadnjih sedam utakmica – i sada mu prijeti pad čak i iz top 4. Posebno ističu kako su Juventus i Como sve bliže.

Tuttosport piše o “kolapsu Milana” i naglašava da je poraz protiv Udinesea dodatno zakomplicirao borbu za Ligu prvaka. Fokus je na taktičkom neuspjehu i nemoći momčadi Massimiliana Allegrija.

image

Massimiliano Allegri

MARCO BERTORELLO Afp

Football Italia prenosi da je Milan “ponižen” na domaćem terenu te da eksperiment s formacijom 4-3-3 nije uspio. Navode kako je momčad već ispala iz utrke za naslov, a sada je ugroženo i treće mjesto. Udinese je, s druge strane, pohvaljen za kirurški preciznu realizaciju i disciplinu.

Sky Italia izvještava da je Milan “kolabirao” i da su ga navijači ispratili zvižducima. Ističu kako je Udinese kažnjavao svaku pogrešku iz kontri, dok je Milan ostao bez reakcije i izgubio korak u vrhu ljestvice.

image

Luka Modrić vs Udinese

SOFASCORE ZA SN

Modrić pod povećalom

Luka Modrić se u više izvještaja spominje kao jedan od rijetkih koji je pokušavao pokrenuti igru Milana. Prema pisanju talijanskih medija, imao je nekoliko pokušaja iz daljine i sudjelovao u rijetkim opasnim akcijama, ali bez konkretnog učinka.

Corriere i Football Italia bilježe njegov udarac koji je obranio vratar Okoye, dok Sky Italia ističe da ni njegova iskusna kontrola sredine nije mogla nadoknaditi lošu igru ostatka momčadi. Ukratko – nije bio problem, ali nije mogao promijeniti tijek utakmice.

image

Rafael Leao i Luka Modrić

PIERO CRUCIATTI Afp

Leão na udaru kritika

Rafael Leão je apsolutno u središtu kritika svih medija.

Gazzetta piše da je “San Siro izgubio strpljenje” i da je Leão simbol krize zbog mlakog pristupa.

Football Italia navodi da je bio neprecizan (osam udaraca bez gola) i potpuno neučinkovit.

Sky Italia i Corriere ističu da je izašao uz glasne zvižduke.

Njegova igra opisuje se kao spora, bez agresije i konkretnosti, a publika mu posebno zamjera nedostatak angažmana. Čak se spominje i mogućnost da bi mogao postati “žrtva” promjena u momčadi ako kriza potraje.

Inter je vodeći sa 72 boda, Napoli zaostaje sedam, a Milan devet bodova, dok je Udinese s 43 boda stigao na desetu poziciju.

01. lipanj 2026 03:18