Vjerojatno su se uoči početka Svjetskog prvenstva u Sjevernoj Americi nogometaši Urugvaja nadali kako će nakon dva kola, taman prije “najtežeg” dvoboja protiv Španjolske, imati upisanih šest bodova i zagarantiran prolazak skupine. Realnost je, pak, dva boda u jednako toliko utakmica te sve izgledniji oproštaj od Mundijala.
Nakon što su kiksali protiv Saudijske Arabije (1:1), dakle, Urugvajci su bodove prosuli i protiv Zelenortskih Otoka (2:2).
- Izgubili smo kontrolu u trenutku kada bi bilo bolje zadržati pritisak na protivnika, pa se razlika smanjila. Kada smo prepustili kontrolu, protivnik je pokazao stvari koje smo mogli spriječiti - kazao je nakon utakmice izbornik Urugvaja Marcelo Bielsa.
Jedna od kritika na Bielsin račun bilo je pozicioniranje Federica Valverdea.
- To nije presudan faktor. Valverde može slobodno igrati duž cijele napadačke linije. To je samo detalj. Ponekad dobiješ prilike koje zaslužuješ, a ponekad ne. Šanse za plasman dalje? Moramo pobijediti i, budući da je ostala još jedna utakmica, naravno da ćemo razmišljati o tome - zaključio je Bielsa.
Inače, kako bi Urugvaj ostvario plasman u sljedeću fazu natjecanja, bodovi protiv Španjolske u posljednjem kolu bit će apsolutni imperativ. Bod bi ih ostavio u igri, no gotovo pa sigurno na trećem mjestu, čime bi svoju sudbinu prepustili drugim trećeplasiranim momčadima i njihovom broju ostvarenih bodova. Eventualno bi, remijem Saudijske Arabije i Zelenortskih Otoka, postojale šanse za hvatanje drugog mjesta bez pobjede protiv aktualnog europskog prvaka. Poraz bi definitivno označio ispadanje, tako da je najrealniji scenarij kako će Urugvajcima trebati pobjeda za ostvarivanje plasmana u šesnaestinu finala...











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....