Nakon najdugovječnijeg predsjednika, Hrvatski olimpijski odbor je dobio sad i najmlađeg predsjednika. Zlatka Matešu koji je bio čelnikom olimpijske kuće 22 godine, naslijedio je dr. Josip Varvodić (41). Vrhunski kardiokirurg, specijalist kardiotorakalne kirurgije koji je od 2013. zaposlen u Kliničkoj bolnici Dubrava u Zagrebu. Novi čelnik je zapravo toliko mlad da ga se ovaj novinar jako dobro sjeća dok je Josip još kao gimnazijalac i student medicine pohađao bazene diljem Hrvatske i malo šire. Naime, otac Ivan Varvodić (preminuo 2018.) je bio direktor hrvatskih plivačkih reprezentacija od 1992. do 2007. godine, u zlatno doba tog sporta u nas. Ivan Varvodić je bio i počasni član LEN (Europske organizacije vodenih sportova); član Tehničkog plivačkog odbora pri FINA-i (kako je tada glasila kratica danas World Aquaticsa), a bio je i ravnatelj Odjela za istraživanje i unapređenje razvojnih programa u HOO-u. U to je zapravo doba Josip Varvodić "zaronio" u svijet vodenih sportova, plivanja prije svega.
Od 2022. je prvi dopredsjednik Europske organizacije vodenih sportova (European Aquatics) kada je na krilima gotovo jednoglasnog stava svih vodenih saveza diljem Europe, zajedno s Portugalcem Antonijom Silvom izvojevao nadmoćnu pobjedu nad dotadašnjim predsjednikom, Talijanom Paolom Barellijem. To je bilo tada izvanredno zasjedanje Kongresa European Aquatics, da bi 2024. na redovnim izborima ponovo izabrana isto čelništvo, odnosno dr. Varvodić je i dalje prvi dopredsjednik. Iste je godine, u Singapuru postao i član Ureda World Aquatics (Međunarodne organizacije vodenih sportova).
Ovog je mjeseca dr- Varvodić već dobio jedne izbore. Ponovo je jednoglasno izabran za predsjednika Hrvatskog plivačkog saveza za mandatno razdoblje 2026. - 2030. To je dr. Varvodiću drugi mandat na mjestu predsjednika Hrvatskog plivačkog saveza. Sad ostaje samo vidjeti hoće li sjeti obnašati tu dužnost nakon što je izabran za čelnika HOO-a.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....