Osim o Dinamu i novom osvajanju naslova prvaka, u Sportskom jutru su naši novinari Andro Polić i Damir Dobrinić govorili i o derbiju na Rujevici, odnosno ‘mršavom’ sudaru Rijeke i Hajduka, koji je završio 0:0 i omogućio Plavima matematičko osiguravanje titule i prije nego što su izašli na teren protiv Varaždina.
– Bolje da i nisam vidio taj derbi... Kao prijateljska utakmica, tek toliko da se odradi. Još mogu shvatiti Hajduk, iako ne i opravdati, treba samo odraditi sezonu do kraja, ali od prvaka očekuješ više. Lokomotiva je za leđima, čeka je finale Kupa, a Dinamu baš ne ide lako s Rijekom. A onda sam u nedjelju navečer gledao derbi Milan – Juventus, ista utakmica, tako da ni naših 0:0 nije tako grozno kad vidite da su jednako nesadržajan derbi igrale te dvije, toliko skuplje momčadi – ispričao je Dobrinić.
Polić je zamijetio kako je Gonzalo Garcia ušao pragmatičnije, s trojicom braniča.
– Istaknuo se samo golman Silić. A neobično je bilo da Garcia vadi iz igre Livaju u 93. minuti. Kao da mu je htio vratiti što je Livaja prošli put na Rujevici odbio ući u igru – rekao je Polić, a Dobrinić je nastavio:
– Ne vjerujem da je to bila neka Garcíjina smicalica. A Rijeka je užasna ove sezone u prvenstvu, ima 33 boda manje od Dinama, iako ih je zaslužila više jer bilo je utakmica u kojima je nadigrala suparnike, a nije osvojila bodove. Može čak i ostati bez Europe, što bi bio strašan udarac. Sánchez neće nastaviti na klupi, ne sviđa se Miškoviću kako radi, i gledat ćemo početak nove ere kluba, bez stožernih igrača Fruka, Radeljića...
Dobrinić se našalio i na račun Modrićeva sudara glavom, zbog kojeg je morao izaći iz igre:
– Znamo da je Lukina glava prošla svašta, pa vjerujemo da mu od ovog fizičkog kontakta neće biti ništa.
Razgovarali su i o plivanju, tenisu i košarci, a cijelu emisiju možete pogledati ovdje.
Sve dosadašnje emisije "Sportsko jutro" možete pogledati na playlisti na našem YouTube kanalu.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....