Navigation toggle

Težak vikend u Danskoj - Sara Šenvlad

 IVAN BRKIć/RK PODRAVKA
Rukometna Liga prvakinja

Drama pred završnicu: Podravka i Krim u susretu koji odlučuje

Brest i Ferencvaroš vode mrtvu utrku, Odense vreba, a Györ i Metz već čekaju četvrtfinale
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 09. veljača 2026. 10:07

Odigrano je 12. kolo grupne faze Lige prvakinja. Još su dva ostala do kraja. Dva prvoplasirana sastava ići će izravno u četvrtfinale, dva posljednja sastava iz skupina ispasti će, a ostali će igrati osminu finala, s tim da trećeplasirani i četvrtoplasirani iz skupina uzvrat u osmini finala igraju doma. Što je sigurno? Recimo da će Györ i Metz u četvrtfinale izravno, da je kao broj 3 u osmini finala Esbjerg te da će Storhamar, Budućnost i Sola ispasti. Ostalo još nije sigurno.

U skupini B Krim nije uspio doma protiv Ikasta i sada dolazi Podravki na susret odluke iduće subote. Krim je po gol-razlici prestigao Podravku, koja je katastrofalno poražena u Odenseu, ali pobjeda protiv Krima može riješiti sve njezine probleme, možda čak i bod. Podravka ne izgleda dobro, ali mora stisnuti zube i ići preko realnih mogućnosti, nema druge.

Ikast pak ide u Odense u pokušaju da se domogne broja 3. Brest je izgubio u Bukureštu i Ferencváros ga je dostigao na vrhu. No, Brest ima bolji međusobni skor za dva gola od Mađarica i dalje sve drži u svojim rukama. Doma ima Solu, a vani Krim, što može biti dobro za Podravku u posljednjem kolu, uspije li s Krimom osvojiti barem bod, s kojim bi u međusobnom skoru imala 3-1 u bodovima. Bit će jako zanimljiva borba za broj 2, jer sljedeći vikend u Budimpešti je CSM, a onda je Ferencváros u posljednjem kolu gost Odensea.

U skupini A situacija se raspliće. Györ je broj 1, Metz broj 2, Esbjerg broj 3 i tu vjerojatno neće biti promjena. Debrecen ganja Bistricu na broju 4, a Budućnost i Storhamar već su ispali iz natjecanja. Storhamaru postoji mogućnost da prođe s dvije pobjede, ali bi Dortmund u tom slučaju morao izgubiti oba susreta, što je teško moguće.

Norvežanka Henny Reistad iz Esbjerga, najbolja europska i svjetska rukometašica, sa 85 golova prvi je strijelac Lige prvakinja nakon 12 odigranih kola.

12. kolo

SKUPINA A: Debrecen – Dortmund 29:23 (Toublanc 8/Olsson 6), Storhamar – Esbjerg 33:39 (Obaidli 14/Reistad 15), Metz – Bistrica 29:26 (Vamos 7/Delgado 7), Györ – Budućnost 34:22 (de Paula 6/Godeč 11).

Poredak: Györ 22 (+98), Metz 20 (+66), Esbjerg 17 (+49), Bistrica 12 (-20), Debrecen 10 (-21), Dortmund 8 (-42), Storhamar 4 (-34), Budućnost 3 (-96).

U 13. kolu igraju: (subota 18.00) Esbjerg – Györ, (nedjelja 14.00) Dortmund – Metz, (nedjelja 16.00) Budućnost – Storhamar, Bistrica – Debrecen.

SKUPINA B: Krim – Ikast 33:35 (Mavsar 7/Skogrand 8), Sola – Ferencváros 24:28 (Andersen 6/Malenstein 9), Odense – Podravka 42:24 (Halilčević 9/Pletikosić 7), CSM Bukurešt – Brest 40:34 (Omoregie 9/Vijahireva 14).

Poredak: Brest 18 (+39), Ferencváros 18 (+32), Odense 17 (+39), CSM Bukurešt 16 (+36), Ikast 16 (+21), Krim 5 (-51), Podravka 5 (-54), Sola 1 (-62).

U 13. kolu igraju: (subota 16.00) Brest – Sola, Ferencváros – CSM Bukurešt, (subota 18.00) Podravka – Krim, (nedjelja 16.00) Ikast – Odense.

Napomena: Utakmice 13. kola igraju se sljedeći vikend.

06. lipanj 2026 08:42