Navigation toggle

Ricarda Hasser u nosilima

 SCREENSHOT/EUROSPORT
AICHER SLAVILA

VIDEO: Stravičan pad Austrijanke u Soldeuu! Poletjela zrakom, na kraju je iznijeli na nosilima

Olimpijska prvakinja u superveleslalomu, Talijanka Federica Brignone, bila je tek 15. s 2,17 sekundi zaostatka
Piše: HinaObjavljeno: 28. veljača 2026. 13:34

Njemačka skijašica Emma Aicher pobijedila je u prvoj od dviju utrka Svjetskoga kupa u superveleslalomu u Soldeuu u Andori, smanjivši razliku u ukupnom poretku.

Njemačka skijašica završila je ispred Novozelanđanke Alice Robinson (+0,88) i švicarske skijašice Corinne Suter (+0,98), koja je pobijedila u spustu u petak.

Za Aicher to je bila peta pobjeda u Svjetskome kupu, druga u superveleslalomu ove zime. Olimpijska prvakinja u superveleslalomu, Talijanka Federica Brignone, bila je tek 15. s 2,17 sekundi zaostatka. Utrku je obilježio i težak pad Austrijanke Ricarde Haaser.

U poretku superveleslaloma Talijanka Sofia Goggia, koja je u subotu završila šesta, još uvijek ima 20 bodova prednosti ispred Robinson i 96 bodova ispred Aicher. U ukupnom poretku Aicher je sada treća s 299 bodova manje od Mikaele Shiffrin.

U nedjelju se u Soldeuu vozi drugi superveleslalom.

Problemi s ozljedama Ricarde Haaser se nastavljaju. Tirolska skijašica doživjela je težak pad tijekom utrke Super-G u Soldeuu. Sa staze je odvezena vozilom hitne pomoći, a u ciljnoj ravnini pružena joj je opsežna liječnička pomoć od strane timskog liječnika Austrijskog skijaškog saveza (ÖSV).

image

Ricarda Hasser u nosilima

SCREENSHOT/EUROSPORT

Nakon rendgenskog pregleda, Savez je objavio prvu dijagnozu. Haaser je zadobila prijelom lateralnog platoa lijeve tibije. Tridesetdvogodišnjakinja će biti prebačena u Austriju na daljnje liječenje. Haaser se tek nedavno vratila natjecanjima nakon što je na Svjetskom prvenstvu 2025. u Saalbachu, u utrci Super-G neposredno prije Olimpijskih igara, pokidala prednji križni ligament koljena, piše Eurosport.

NESREĆU POGLEDAJTE OVDJE.

04. lipanj 2026 11:02