Vaterpolisti Mladosti poveli su 1-0 u polufinalnoj seriji doigravanja državnog prvenstva protiv, tradicijski gledano, najvećeg suparnika, dubrovačkog Juga AO, pobjedom na svom bazenu 11:9 (2:2, 4:3, 4:3, 1:1).
Početak utakmice nije baš prštao osobitom kvalitetom. Bilo je na obje strane ispadanja lopti, netočnih dodavanja. Igrač više jako loš; Mladost na 0-4, a jugaši 1-5. Od dva peterca, domaćin je iskoristio jedan. Prvi kazneni udarac vratar Gospara Toni Popadić obranio je Harkovu. U biti, Zagrepčani su poprilično razbranili vratara jugaša, a to je nešto što može biti kobno kada se igra protiv Dubrovčana. Samo u prvih 8 minuta čak 6 velikih Tonijevih obrana. Pop je sjajno ušao u polufinale.
U biti, baš je ta druga četvrtina dodatno podignula intenzitet borbe, ali i kvalitetu u bazenu. Kolosalan je gol Harkova bio za 4:3, kada je već bio praktički na leđima, s čovjekom na sebi, u bliži Popadićev kut. Gol na dušu vratara jugaša? Možda malo, ali i na čast Koste, njegova umijeća i preciznosti. Mladost je u nastavku podignula razinu igre u obrani, a uz to su s dvije osobne rano opteretili dvojicu Jugovih mladaca (Šušić u prvoj, te Jerković sredinom druge četvrtine). U trećoj četvrtini to su mladostaši dodatno kapitalizirali. Radulović je izborio novi peterac, a ujedno i treće isključenje Šušića. S dvije osobne već su bili opterećeni i Bušlje, Kržić, Jerković.
Zapravo, da je bilo više preciznosti u napadu mladostaša, mogli su Zagrepčani, da ne velimo i trebali, ranije završiti ovu utakmicu. Stalno u vodstvu, najčešće 1 te ponekad i 2 razlike, ne više od toga. Ne tvrdimo da su jugaši sastav na kojem možete "raditi" značajniju gol-razliku, ali Dubrovčani su u solidnoj mjeri, i zbog slabe realizacije Žabaca, dosta dugo održavali neizvjesnost glede konačnog rezultata. Na koncu je sve zapečatio, odnosno potvrdio vratar domaćina, Mauro Ivan Čubranić, s drugom obranom peterca (Žuveli) za potvrdu pobjede.
- Nadam se da će ovakva naša igra u obrani nastaviti do kraja prvenstva, jer ovakva energija i agresivnost je ono što nas mora krasiti da dođemo do našeg cilja, naslova prvaka Hrvatske - nakon utakmice će vratar Zagrepčana.
S druge strane, trener jugaša, Vjeko Kobeščak, silno ljut. Ovakvim ga doista dugo nismo vidjeli. Možda čak i nikad.
- Mi smo jedna nezrela momčad koja je to sada pokazala. Ako ćemo se ovako ponašati, nećemo proći dobro i ovo nije za nas. Imamo 2 promašena peterca, imamo igrača više, koliko, 2-15 možda, i mi se nešto bunimo na suce, netko odmahuje rukom, pa nedisciplina u momčadi. To me strahovito nerviralo danas. Mladost je danas odigrala dobro i ja im čestitam, ali smo mogli pobijediti da se nismo bavili nečim bez veze, sa strane, što nema veze. Sami sebe smo pobijedili. Sad ću ući u autobus, razgovarati s igračima. Ako mi to ne možemo shvatiti, onda nismo šampioni. Mi smo k... od momčadi, a mislimo da smo veliki. Ako ćemo mi ovako nastaviti igrati, brzo će završiti za nas ova serija - ljutito će na svoje igrače trener Kobešćak.
Inače, uoči utakmice održana je minuta šutnje za nedavno preminulog bivšeg mladostaša, osvajača naslova prvaka Europe koncem ‘60-ih godina prošlog stoljeća, te kasnije višedesetljetnog opunomoćenika, Vladimira Rajkovića, koji je preminuo u 102. godini.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....