Navigation toggle

Finalisti i pobjednici parova i direktor turnira Branimir Horvat

 ISTARSKA RIVIJERA
POTVRDA STATUSA

Istarska rivijera je još jednom potvrdila svoju kvalitetu i važnost za hrvatske igrače

Unatoč nešto manjem broju hrvatskih tenisača u glavnim ždrijebovima nego što je to bio običaj prošlih godina, ni ovo izdanje Istarske rivijere nije prošlo bez domaćih uspjeha
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 29. ožujak 2026. 18:32

Pobjedom Puljanina Karla Kajina i bosansko-hercegovačkog tenisača Ivana Biletića u konkurenciji parova te drugim trijumfom Ukrajinca Viacheslava Bielinskyija, koji je na istom mjestu slavio i 2023., u Opatiji je završeno 54. izdanje Istarske rivijere.

Kao i u proteklih tridesetak godina, otkako je Branimir Horvat preuzeo ulogu glavnog organizatora i direktora turnira, igrači su pohrlili na istarsku crvenu zemlju iz svih krajeva svijeta. Njih više od 500 je prošlo kroz turnir nastupajući u pretkvalifikacijama, kvalifikacijama i glavnim turnirima na sada već ustaljene tri destinacije.

Nastavak dobrog rada

- Ovogodišnja Istarska rivijera je potvrdila svoju kvalitetu i poseban status koji ima u svijetu tenisa. S našim domaćinima u Poreču, Rovinju i Opatiji smo osigurali odlične uvjete i odlične terene za početak zemljane sezone - rekao je Branimir Horvat.

Unatoč nešto manjem broju hrvatskih tenisača u glavnim ždrijebovima nego što je to bio običaj prošlih godina, ni ovo izdanje Istarske rivijere nije prošlo bez domaćih uspjeha.

image

Finalisti Rovinja u društvu Branimira Horvata

ISTARSKA RIVIJERA

- Turnir je potvrdio i svoju važnost za hrvatske tenisače. U Poreču je Mili Poljičak osvojio naslov u pojedinačnoj konkurenciji. Josip Šimundža u Poreču, a Karlo Kajin u Opatiji, bili su pobjednici u parovima - dodao je Horvat.

Završni turnir u Opatiji imao je i dodatnu emotivnu komponentu.

- Nažalost, pamtit ćemo ovu Istarsku rivijeru i kao prvu bez Nikija Pilića, koji je posljednjih desetak godina bio aktivno uključen u organizaciju turnira u Opatiji. Nedostaje nam, ostala je velika praznina. Znajući koliko je podržavao Istarsku rivijeru, to nam je poticaj da nastavimo dalje tim putem - zaključio je direktor turnira.

Pojedinačno - finale: Bjelinski (1) - Bosio 7:5, 6:4

Parovi - finale: Kajin, Biletić - Juhas, Miladinović 6:1, 7:6 (5)

01. lipanj 2026 16:26