Možda je kulturna javnost ovih dana bila zaokupljena otvorenjem zgrade s toboganom, a možda je ljude obuzeo trajni mamurluk, blagdanski ili cjeloživotni, tek tiho je i sasvim neprimijećeno prolazila i već skoro prošla izložba “Neplodna tla”, inače vrlo cijenjene fotografkinje Sandre Vitaljić. Šteta te javnosti, jer se na Vitaljićkinoj izložbi moglo pomalo učiti razumijevanju umjetničkog djela, odnosu umjetnosti i povijesti ili povijesne svakodnevice, tome što u našim malim životima jest suvremeno, kako u umjetnosti tako i u načinima preživljavanja, a što je samo mondeno i prazno, poput bilo koje zgrade od stakla i betona, uz koju bi neki tužni svijet iz duboke europske provincije zamišljao da živi u Bilbau, Grazu ili bilo kojem drugom gradu koji je u stanju muzealizirati vlastitu suvrem...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....