BIJEG PREKO GRANICE

'NISAM KUKAVICA, ALI NISAM NI MAZOHIST!' Zdravko Mamić javno priznao da se ne misli vraćati u Hrvatsku, izdan nalog za njegovim uhićenjem

 Hanza Media

Osječki Županijski sud u srijedu je, temeljem nepravomoćne presude kojom je Zdravko Mamić osuđen na šest i pol godina zatvora, dao nalog za njegovim uhićenjem, doznaje se na sudu.

Nakon što MUP utvrdi na kojem je graničnom prijelazu okrivljeni napustio Hrvatsku, jer se prema postojećim podacima nalazi u Bosni i Hercegovini, sud će policiji dati nalog za raspisivanje međunarodne tjeralice, temeljem koje Mamić može biti uhićen u bilo kojoj zemlji izvan EU. Ukoliko se okrivljenik zatekne u nekoj članici EU, izdat će se europski uhidbeni nalog, kazao je Hini glasnogovornik Suda Miroslav Rožac.

Nakon što hrvatske pravosudne vlasti raspišu međunarodnu tjeralicu od vlasti BiH će ovisiti hoće li ga izručiti budući da Mamić ima dvojno državljanstvo.

No, kako Mamić posjedu...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
02. prosinac 2025 02:34