OTAC UBOJICE

Njegov sin ubio je djevojku (19), a njega su sada odveli u Remetinec zbog prijetnji kumu: ‘Završit ćeš kao onaj u Dubravi!‘

Bili su u dobrim odnosima, a onda je kuma optužio da ga tadašnja supruga vara s njim...



 

 Damjan Tadic/Cropix
Bili su u dobrim odnosima, a onda je kuma optužio da ga tadašnja supruga vara s njim...

Ivo Komšić (55), otac ubojice Davida Komšića koji služi 25-godišnju zatvorsku kaznu zbog ubojstva 19-godišnje djevojke, ponovno je završio u Remetincu. I to ponovno zbog prijetnji svom rođaku i kumu Vjekoslavu Komšiću. Naime, policija je osumnjičila Komšića da je jednoj osobi rekao da će Vjeko Komšić završiti kao "onaj čovjek u Dubravi", misleći vjerojatno na nedavno ubijenog Ivana K., a što je ta osoba prenijela Vjeki Komšiću.

Ivo i Vjeko Komšić do prije nekoliko godina bili su u iznimno dobrim odnosima te je Vjeko Komšić s rođakom dolazio na suđenje Davidu Komšiću, no onda je između njih izbio sukob. Sve se navodno dogodilo zbog optužbi Ive Komšića kako ga njegova tadašnja supruga vara s Vjekom. Od tada je Vjeko Komšić već prijavljivao rođaka zbog prijetnji, a u kolovozu prošle godine Vjeki Komšiću su ispred kuće zapaljena dva automobila. Iako je policija ove godine otkrila izvršitelje ovih podmetanja požara, istraga nikada nije otkrila koji bi im bili motivi za takvo nešto, odnosno je li netko od njih zločin naručio.

Naznake o prvim sukobima između dvojice Komšića pojavile su se u listopadu 2022. kada je Vjeko Komšić prijavio Ivu Komšića za gotovo identičnu situaciju, odnosno da je prijetio njegovoj obitelji. Ivo Komšić je zbog tih optužbi bio pritvoren, međutim, nakon provedenog suđenja oslobođen je optužbi.

Kako neslužbeno doznajemo, Komšić je i u ovom najnovijem slučaju porekao djelo, rekavši kako nikada nikome nije pričao da će ubiti Vjeku Komšića, ali i da s osobom za koju Ivo Komšić tvrdi da mu je prenijela prijetnje nije razgovarao već godinu dana. Odvjetnik Ive Komšića Tihomir Mišić rekao nam je u telefonskom razgovoru kako će se žaliti na pritvaranje jer smatra da nije zadovoljen ni minimalni stupanj osnovane sumnje da je djelo uopće počinjeno, a napose da postoje razlozi da se odredi istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja djela.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (13)

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Samo nek se međusobno istrijebe,do zadnjeg člana obitelji!

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Ovaj ima facu stereotipnog negativca. U Hollywoodu bi mu izdali bianco ček, šteta što ovakav talent propada u Dubravi.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Ima jedan dio ženskog tijela oklen smo svi izišli. Samo tu je caka, muški bi da se malo glavom vrate u njega. Koji bosanski lonac,,,,

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Čista šizofrenija, nije pitanje da li nego kada će ubiti nekoga a onda će svi oprati ruke kako nisu znali ili nije u njihovoj nadležnosti. Čovjek je klinički slučaj za ustanovu zatvorenig tipa odvojen od ostalih pacijenata.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Ta Komšić obitelj ima mnoga ubojstva u prošlosti.
Jednog dana svemu dođe kraj.

Prikaži više
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
23. srpanj 2025 03:04