‘U ŠOKU SMO‘

Susjedi uhićenog zbog dvostrukog ubojstva u nevjerici: ‘Ne vjerujemo da bi to mogao biti motiv...‘

"To su vam kamatari, sve su kamatari krivi, ostavite ovu obitelj na miru", vikali su u prolazu

Pretres kuće Andreja B., bivšeg supruga ubijene u zagrebačkom Markuševcu

 Cropix
"To su vam kamatari, sve su kamatari krivi, ostavite ovu obitelj na miru", vikali su u prolazu

Policija je zbog sumnje da je naručio ubojstvo uhitila Andreja B., bivšeg supruga žene koja je s novim partnerom ustrijeljena u garaži na zagrebačkom Markuševcu.

U malom prigradskom naselju Drenčec iznad Sesvetskog Kraljevca, susjedi obitelji uhićenog Andreja B. šokirani su današnjim razvojem događaja. Donekle izolirano mjesto broji svega 136 stanovnika zbog čega je zajednica prilično povezana.

image

Pretres kuće Andreja B.

Željko Puhovski/Cropix

Neki od susjeda s kojima smo pričali kroz suze su nas uvjeravali da je obitelj Andreja B. jedna od najboljih i najuzornijih obitelji u cijelom mjestu.

image
Željko Puhovski/Cropix
image

Pretres kuće Andreja B.

Željko Puhovski/Cropix

- Oni su vam jako veliki vjernici, njegovi majka i otac pjevaju u crkvenom zboru, a često smo znali ujutro zajedno ići pješke na mise zornice.

Ja stvarno ne vjerujem da bi Andrej to napravio, pa znam ga odmalena. Evo jučer sam ga vidjela kako tu po putu iznad moje kuće šeće curicu, s njima je bila i ta njegova nova djevojka, oboje su je držali za ruke, ispričala je Jutarnjem listu jedna od prvih susjeda obitelji.

image
Zeljko Puhovski/Cropix

Vratio se u kuću nakon razvoda

Andrej B., kako doznajemo od susjeda, ima još petero braće i sestara, a on jedini od njih trenutačno živi u obiteljskoj kući, koju su danas cijelog dana čuvali policijski službenici čekajući njegovo dovođenje radi pretresa.

PROČITAJTE VIŠE Policija dovodi bivšeg muža ubijene u Markuševcu na pretres obiteljske kuće

Pored njih je još jedna kuća u koju je Andrej B. upisan, no koju je navodno prije par godina prodao jednom čovjeku koji se uselio u nju. Na zemljištu iza njihove, još je jedna kuća u kojoj živi Andrejeva sestra.

U obiteljsku se kuću, kako doznajemo, Andrej doselio nakon raspada braka s ubijenom Andrejom K. Prije toga navodno je šest godina živio sa sadašnjom djevojkom s kojom je prekinuo prije veze s Andrejom K., čije je ubojstvo, sumnjaju istražitelji, sada naručio.

image

Andrej B.

Damir Krajač/Cropix

Motiv za zločin navodno su nesuglasice oko djeteta. Andrej B. je navodno uvjeravao izvršitelje ubojstva, Matiju M. i Frana R. da mu Andreja nije dala da viđa dijete koliko je on to želio i da ga je maltretirala.

- Ma sumnjamo da bi to bio motiv, ako je on uopće to napravio, iskreno se nadamo da nije. Pa često smo viđali njegovu curicu, ljuljao ju je tamo u onoj ljuljački koju su postavili na terasu. Ja u ovo sve ne mogu vjerovati. Znate kada je netko problematičan, a s ovom njihovom djecom nikada nikakvih problema nije bilo, priča nam susjeda dok drugi susjed sve potvrđuje.

image

Kuća u kojoj živi Andrej B. s obitelji

Zeljko Puhovski/Cropix/

PROČITAJTE VIŠE Uhićen bivši muž žene ubijene u Markuševcu!

- I ja sam u šoku. To vam je, vjerujte mi na riječ, jako dobra obitelj. Otac je inače dosta bolestan u zadnje vrijeme, nedavno je imao srčani udar, bio je operaciji i ugrađen mu je stent, kaže nam susjed.

Drugi susjedi koje smo sreli potpuno su uvjereni da Andrej B. nije naručitelj ubojstva, a neki su čak i vikali na novinare.

- Ma ništa od toga nije istina, ništa! To su vam kamatari, sve su kamatari krivi, ostavite ovu obitelj na miru, vikali su u prolazu.

image

Policija će obaviti pretres kuće Andreja B.

Željko Puhovski/Cropix
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (9)

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
22. srpanj 2025 21:40