Nakon incidenta koji se u petak dogodio zbog festivala “Nosi se” u Benkovcu, dio branitelja dobio je zabranu približavanja novinarki Meliti Vrsaljko na manje od 30 metara, prenosi Faktograf.
Podsjetimo, skupina branitelja prosvjedovala je zbog festivala koji se bavi temama dekonstukcije rata i nasilja te promicanjem nenasilja, solidarnosti i pluralizma, a Vrsaljko tvrdi da su je branitelji okružili, vrijeđali i prijetili joj. Navodi i da ju je jedan od njih udario u ruku.
Zabranu približavanja dobili su Nediljko Genda, predsjednik gradskog ogranka Udruge hrvatskih dragovoljaca Benkovac i predvodnik prosvjeda, te još četiri branitelja koji su bili vidljivi na snimkama.
PU zadarska je podnijela optužni prijedlog protiv Ivice Zubčića, Nediljka Gende, Mire Dimlića, Nadislava Pedića i Damira Marića zbog prekršaja iz članka 6. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.
Festival bi se, prema najavama organizatora, trebao nastaviti u ponedjeljak. Prema programu, predviđeno je da se pod imenom “Ako ne znaš što je bilo” prikaže film “Mirotvorac”, dokumentarni film Ivana Ramljaka. Zatim slijedi panel Diskurzivni relej na kojem gostuju novinar i pisac Emir Imamović Pirke, kriminolog i pisac Ramiz Huremagić i filozof Marko Vučetić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....