NOVA FUNKCIJA

FORMALNO, NEĆE IMATI PLAĆU, ALI... Kakav posao čeka Grabar-Kitarović u Međunarodnom olimpijskom odboru: Putovat će i dobivati više od milijun kuna

 
 Alexander Shcherbak / TASS / Profimedia
 

Pazite, radi se o organizaciji koja je brojnija i od samih Ujedinjenih naroda, što samo po sebi dokazuje njezinu iznimnu važnost, pa i uzvišenost - upozorava nas na početku priče o ulasku Kolinde Grabar-Kitarović u članstvo Međunarodnog olimpijskog odbora njegov počasni član Antun Vrdoljak, koji je u strukturama MOO-a još od 1995. godine.

Kao što znate, Izvršni odbor MOO-a predložio je kandidate o kojima će se glasovati na skorašnjoj skupštini, na tzv. sesiji MOO-a 17. srpnja ove godine, a predloženi su sljedeći kandidati:

- Kolinda Grabar-Kitarović (Hrvatska), bivša predsjednica Republike Hrvatske

- Maria de la Caridad Colon Ruenes (Kuba), nekadašnja bacačica koplja, olimpijska pobjednica na OI u Moskvi 1980.

- princeza Reema Bandar Al-Saud (Saudijska Arabija), saudi...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 18:17