RESTRUKTURIRANJE

KAKO ĆE UBUDUĆE IZGLEDATI AGROKOR Formirat će se potpuno novi holding sa sjedištem u RH, ali vjerovnici će ga kontrolirati preko firmi iz Nizozemske

Fabris Peruško
 Dragan Matić / CROPIX
Sukladno načelnom sporazmu vjerovnika o ključnim elementima nagodbe vjerovnika, koncern Agrokror će nakon nagodbe biti strukturiran na način da će ostati hrvatska krovna kompnija koja će upravljati ostalim poduzećima iz koncerna, dok će istovremeno postojati tri vlasničke kompanije u Nizozemskoj.

Vjerovnici će preuzeti kontrolu nad novom Agrokor grupom putem tri pravne osobe sa sjedištem u Nizozemskoj, dok će operativno upravljanje obavljati holding kompanija sa sjedištem u Hrvatskoj, izvijestio je u utorak izvanredni povjerenik za Agrokor Fabris Peruško.

Vjerovnici su se, kako je rekao, odlučili za "vlasničku strukturu" u Nizozemskoj, jer način nagodbe predviđene za Agrokor u toj zemlji ima bogatu pravnu praksu.

"Operativno upravljanje obavljat će hrvatska holding kompanija sa sjedištem u Zagrebu. Njeno operativno funkcioniranje bit će ovdje lokalno i ona će imati operativnu i vlasničku strukturu nad svim kompanijama u sustavu Agrokora, kako onih u Hrvatskoj, tako i izvan Hrvatske", rekao je Peruško.

Buduća vlasnička struktura održavat će kreditiranje grupacije u pr...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
11. siječanj 2026 23:46