JAČANJE OTPORNOSTI

NOVI PSIHOLOŠKI PRISTUP HRVATSKE POLICIJE Osnovano Psihološko savjetovalište i mentalni trening za pomoć u teškim situacijama

 
 Ronald Goršić / CROPIX
 

U namjeri da pomognu policajcima koji se u svakodnevnom radu susreću s brojnim stresnim situacijama Visoka policijska škola osnovala je Psihološko savjetovalište koje u sklopu pružanja psihološke pomoći provodi i mentalni trening čiji je cilj ojačati pažnju, koncentraciju i pamćenje, ali i reducirati stres te stvoriti mentalnu otpornost policajaca.

Savjetovalište je osnovano na inicijativu voditeljice savjetovališta Ivane Glavine Jelaš, a svojim djelovanjem donijelo je novi i proaktivni pristup u brizi za mentalno zdravlje hrvatskih policajaca.

U radu savjetovališta posebno treba istaknuti MBCT trening (Mindfulness Based Cognitive Therapy) te projekt "Mindfulness u policiji" koji se provodi u suradnji s Hrvatskim udruženjem za bihevioralno-kognitivne terapije.

U MUP-u istič...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 10:10