AFRIČKI ZRAK

EKSTREMNI TOPLINSKI VAL ZAHVATIO VEĆINU EUROPE Temperature se penju i do 45 stupnjeva, vruće je čak i u Alpama

 
 REUTERS / Profimedia
 

Toplinski val koji je zahvatio većinu Europe još će se pojačati u nekim zemljama kao što su Francuska, Španjolska i Švicarska, a očekuju se temperature više i od 40 stupnjeva Celzijevih.

Jučer su Njemačka, Poljska i Češka izmjerile najviše temperature ikad izmjerene u tim zemljama u lipnju. Za sve je kriv vruć zrak koji dolazi iz Afrike, piše BBC.

Emergency Response Coordination Centre, European Commission

U iduća tri dana očekuje se nastavak toplinskoga vala, upozoravaju meteorolozi i dodaju da je do ranog poslijepodneva danas u Torinu u Italiji izmjereno čak 37 stupnjeva, kao i u špajolskoj Zaragozi, dok je u Avignonu na jugu Francuske danas 38 stupnjeva.

FOTOGALERIJA: Stanovnici vrućinama pogođenim gradova hlade se kako zn...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 20:34