BLIC PROSVJED

Četrdesetak građana blokiralo pa odblokiralo Horvatinčićevo gradilište

 Drago Sopta/CROPIX

ZAGREB - Četrdesetak građana danas je na križanju Ilice i Preobraženske ulice u Zagrebu blokiralo prolaz kamionima do gradilišta Horvatinčićevog projekta Cvjetni prolaz. Oko sat vremena građani su sjedili i mirno razgovarali. Istaknuli su da ovo nije bila inicijativa Zelene akcije nego spontano okupljanje.

- Ovo je akcija upozorenja i poziv institucijama da ispitaju i istraže sve nepravilnosti oko projekta Cvjetni - rekao je Pero Mrnarević u ime okupljenih građana.

Sat vremena nakon početka mirnog prosvjeda stigla su i četiri policijska kombija koja su se parkirala u obližnju Tomićevu ulicu, dok su policijski djelatnici postavili traku na križanju Ilice i Preobraženske. Okupljeni građani potom su glasovanjem odlučili da će napustiti križanje.

- Naš cilj nije da nas p...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 22:49