Ponekad se uspaničimo i počinjese javljati strah od zaraze, a ponekad se zaledimo jer imamoosjećaj da se javljaju simptomi HIV infekcije. Pitamo se kako semože zaraziti sidom i jesmo li možda to baš mi...
Na početku mnogi ljudi ne razvijaju simptomekada se zaraze HIV-om. Vrijeme koje prođe između zaraze i pojavesimptoma izrazito varira. Neki bolesnici, međutim već nakon mjesecili dva razviju simptome nalik na prehladu. Oni imaju vrućicu,glavobolju, malaksalost i povećane velike limfne čvorove. Ovisimptomi nestaju unutar mjesec dana i obično se pripisuju nekojdrugoj virusnoj bolesti.
Simptomi
* brz gubitak težine;
* suhi kašalj;
* ponavljane vrućice i noćnopreznojavanje;
* dugotrajan, neobjašnjiv umor;
* povećani limfni čvorovi podpazuhom, u preponama ili na vratu;
* proljev koje traje duže od tjedandana;
* bijele mrlje ili neuobičajenocrvenilo jezika, usta ili ždrijela;
* upala pluća;
* gubitak pamćenja, depresija i/ilidrugi neurološki poremećaji.
Svaki od ovih simptoma može se povezati i snekom drugom bolesti. Samo pretrage krvi na HIV mogu dokazati da suovi simptomi povezani s AIDS-om.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....