MLS

Tri gola Donovana u remiju LA Galaxya i Dallasa

Los Angeles Galaxy's Landon Donovan answers questions during the news conference before the MLS cup soccer championship game at Qwest Field, in Seattle, on Friday, Nov. 20, 2009. (AP Photo/Kevin P. Casey)
 AP

Landon Donovan, najbolji strijelac u povijesti američke nogometne reprezentacije s 56 pogodaka u 151 nastupu, postigao je tri gola na gostovanju svog LA Galaxyja kod Dallasa u MLS ligi, ali niti to aktualnim američkim prvacima nije bilo dovoljno za pobjedu.

Utakmica je završila rezultatom 3-3. Dallas je vodio 1-0 i 2-1, a Los Angeles je ispustio prednost 3-2. Donovan je golove zabijao u prvoj minuti sudačkog dodatka u prvom dijelu, te u 73. i 82. minuti. Za domaći sastav je dva gola zabio Perez, napadač iz Paname, a onaj drugi u 86. minuti, za konačni rezultat.

Donovanu je ovo bio četvrti hat-trck u karijeri u MLS ligi, te prvi nakon 2008. godine.

U drugoj nedjeljnoj utakmici, Chivas i Colorado su odigrali 1-1.

LA Galaxy, koji je osvajao naslov prvaka u protekle dvije sezone, drži tek 5. mjesto u Zapdnoj konferenciji s 34 boda. Vodeći je Real Salt Lake sa sedam bodova više. U Istočnoj konferenciji vodi Sporting Kansas City s 39 bodova ispred New York Red Bullsa s 38 i Philadelphia Uniona s 37.

25. travanj 2024 22:47