POBJEDA SPLITA

Belle i vratar Zagorac rastužili H. dragovoljac!

U 73. minuti najgori igrač na terenu pretvorio se u junaka
 Tom Dubravec / CROPIX

Split je dobio i drugu utakmicu zaredom u Parku mladeži, minimalnim rezultatom od 1-0 pobijedio je čvrstog Hrvatskog dragovoljca u zanimljivoj utakmici.

Vrlo živu i dinamičnu utakmicu odigrala su dva suparnika u prvom dijelu, "dimilo" se s jedne na drugu stranu. Split je tražio vodstvo kako bi se što prije riješio pritiska, ali Hrvatski dragovoljac je dokazivao da uopće nije bezazlen. Dapače, preko Filipa Jazvića je konstantno prijetio, taj je momak bušio obranu Splita po desnoj strani, stvorio niz neugodnih situacija. Rugašević je imao puno posla s njim, nikako ga nije mogao ukrotiti, doduše, ostavljan je protiv njega na širokom prostoru, bez pomoći suigrača.

Dvije duge, teledirigirane lopte Križanca, prva za Matu Bilića, a druga za Antonija Mršića, natjerale su gledatelje u Parku mladeži da od srca zaplješću potezima napadača Splita. Bilić je u 11. minuti sjajno primirio dugu loptu i onda pucao, ali Čović je to uspio obraniti. U 29. je Mršić dugu loptu dočekao na volej i potegao bombu sa 16 metara. Sva sreća da je lopta išla ravno u Čovića koji je spremno odbio. Bile su to dvije najbolje prilike Crvenih koji nisu lako dolazili do pozicija iz kojih se može matirati vratara dragovoljaca. Štoviše, Split je imao problema s kontrama gostiju, jer je momčad bila puna ofenzivaca i kao takva je ostavljala veliku rupu iza sebe. Jakšinić je dvaput imao udarac sa 16 metara, neometan, ali oba puta je pucao iznad grede. Još bolju zgodu imao je Doležal pred odlazak na odmor, ušao je s lijeve strane u šesnaesterac, cimao čuvare i pronašao prostor za udarac. Lopta je išla prema donjem lijevom kutu, ali Zagorac je vršcima prstiju uspio obraniti.

I u 49. minuti Zagorac je morao spašavati nakon velike pogreške Kvesića koji je nespretno proigrao Jakšinića. Zagorac je čudesno obranio, nije dopustio da gosti povedu u Parku mladeži. Na sjajnu obranu Zagorca, uzvratio je Čović u 58. minuti kad je tukao Vojnović. Bio je to dan vratara, oni nisu dopuštali promjenu rezultata na semaforu, imali su odgovor na sve izazove. Sredinom drugog dijela tempo igre je opao, činilo se da Split posustaje u traženju pobjede i izgledalo je da će dragovoljci uzeti najmanje bod, međutim, u 73. minuti najgori igrač na terenu pretvorio se u junaka. Henri Belle je svladao Čovića, pogodio je iz akcije koju je pokrenuo Križanac, a asistirao Bilić. Kamerunac je primio loptu na rubu šesnaesterca, napravio dva koraka unutra i s desne strane pogodio u suprotne rašlje.

29. travanj 2024 19:43