EUROPSKA LIGA

U susretima 2. kola Europske lige izuzev nogometaša Dinama i Rijeke nastupilo je još deset hrvatskih nogometaša, a samo su trojica imali razloga za zadovoljstvo. Fiorentina je u susret K skupine u Minsku pobijedila Dinamo 3-0, a Milan Badelj je odigrao cijeli susret za 'viole'. Talijanski sastav vodi na ljestvici sa šest bodova.

Varšavska Legija je u dvoboju L skupine na gostovanju u Turskoj pobijedila Trabzonspor 1-0. Gol odluke zabio je Michal Kucharczyk u 16. minuti na asistenciju Ivice Vrdoljaka. Bila je to druga pobjeda Legije koja vodi na ljestvici.

Kijevski Dinamo je susretu J skupine na domaćem terenu svladao Steauu 3-1, a Domagoj Vida je igrao cijeli susret za ukrajinski sastav. Dinamo sa šest bodova vodi na ljestvici skupine J.

Wolfsburg je susretu H skupine odigrao 1-1 protiv Lillea osvojivši prvi bod u skupini. Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za Wolfsburg, dok je Ivica Olić igrao do 62. minute.

Inter je na San Siru u susretu 2. kola F skupine svladao Qarabag sa 2-0, a Mateo Kovačić nije nastupio. Inter je vodeći na ljestvici sa šest bodova.

U drugom dvoboju iz skupine Dnipro je u Francuskoj odigrao 0-0 protiv St Etiennea, a Nikola Kalinić u 28. minuti nije iskoristio 11-erac kojega je sam izborio. Vratar domaćih Ruffier je obranio njegov udarac. Kalinić je igrao do 56. minute, dok je Ivan Strinić odigrao čitav susret za Dnipro. Mladen Bartulović nije nastupio. Dnipro je drugi na ljestvici s dva boda.

Panathinaikos je na gostovanju kod Estoril u susretu E skupine izgubio sa 0-2.

Gordon Schildenfeld i Mladen Petrić igrali su svih 90 minuta za PAO, dok je Danijel Pranjić zamijenjen u 75. minuti. Panathinaikos je posljednji na ljestvici bez bodova.

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sada na klupi Bešiktaša, je u Londonu odigrao 1-1 protiv Tottenhama u susretu 2. kola C skupine, te sada oba sastava imaju po dva boda i dijele drugo mjesto.