NBA LIGA

VIDEO Steve Nash doveo Lakerse u red

James je u svim utakmicama sezone ubacivao minimalno 20 poena, što je najdulji startni niz nakon sezone 1989/90 i legendarnog igrača Utah Jazza Karla Malonea.
 AP

LeBron James je zabio 30 koševa dok su njegovi Miami Heat, aktualni prvaci NBA, 'utišali' sinoć Utah Jazz 105-89 i zahvaljujući toj pobijedi "preskočili" New York Knickse na vrhu Istočne konferencije. Miami je pretvorio prednost od četiri koša u poluvremenu u dvoznamenkastu razliku zabivši prvih osam koševa u trećoj četvrtini nakon što je Shane Battier zabio dvije trice.

Vodstvo se povećalo na 20 koševa, ali je Utah uzvratio i smanjio razliku približivši se na osam razlike u zadnjoj četvrtini iako zapravo Heat nije ni u jednom trenutku bio ozbiljnije ugrožen. Heat je dobio svaku četvrtinu, gradivši svoju prednost na krilima sjajnog Jamesa kojem je pomagao Dwyane Wade. Miami se sada "digao" na 18 pobjeda i šest poraza, dok New York Knicksi imaju omjer pobjeda i poraza 19-7. James je upisao još i devet skokova i sedam asistencija, dok je Wade zabio 21 koš uz sedam skokova i sedam asistencija.

Miami je imao šut iz igre 52 posto, uključujući 11 trica iz 24 pokušaja. Kod Jazza, koji se bori u gostima i čiji je omjer pobjeda i poraza 5-12, najučinkovitiji je bio Marvin Williams sa 16 pogodaka.

James je zabio više od 20 koševa u zadnjih 24 utakmice ove sezone izjednačivši se u tome s bivšim napadačem Utah Jazza Karlom Maloneom iz sezone 1989./90.

U Atlanti je Al Horford zabio 20 koševa uz 10 skokova za svoj 13. double-double ove sezone i na sredini druge četvrtine su Hawksi preuzeli kontrolu nad utakmicom i na kraju pobijedili gostujuće Bullse 92-75.

Osim Harforda još je i Lou Williams zabio 16 koševa, Kyle Korver je dodao 13, Josh Smith 12 i Jeff Teague 11.

Luol Deng sa 11 pogodaka i Joakim Noah sa 10 bili su jedini igrači Chicaga koji su imali dvoznamenkasti učinak, večer nakon što su Bullsi spektakularno pobijedili Knickse u New Yorku, ali su sinoč izgledali kao da su ostali bez goriva u drugom poluvremenu.

Hawks (16-9) su nadigrali Chicago 25-6 u zadnjih 6:58 minuta druge četvrtine i na poluvremenu su imali vodstvo od 53-37. Bullsi (15-11) se u drugom poluvremenu nisu približili Atlanti na manje od 14 razlike.

Atlanta je sinoćnjom pobjedom prekinula niz od dva poraza i došla do tek druge pobjede u zadnjih pet utakmica, a Bullsima je prekinut niz od dvije pobjede.

Trener Hawksa Larry Drew je svoj omjer pobjeda i poraza u cijeloj karijeri povećao na 100-73.

Pobjednička serija Los Angeles Lakersa je dobila novu epizodu, pa su tako Kobe Bryant i društvo u noći sa subote na nedjelju slavili kod Golden Statea 118-115 i to nakon produžetka...

Da je Bryant pogodio sa zvukom sirene dobili bi Lakerse i u osnovnom dijelu, no D'Antonijeva momčad mora biti sretna da je dobila taj ogled na bilo kakav način budući je domaćin vodio sa čak 14 poena razlike tijekom posljednje četvrtine. Premda je ovo bila četvrta pobjeda zaredom Lakersa oni su i dalje u negativnom omjeru (13-14).

Nakon skoro dva mjeseca izostanka i ozljede već u drugoj utakmici sezone, u sastav se Lakersa vratio Steve Nash, te se može reći da je sastav iz Los Angelesa zbog toga djelovao nešto organiziranije i suvislije na parketu. Nash je ogled završio sa 12 poena i devet asistencija, a opet je sve bitno u tom sastavu odradio Bryant koji je postigao 34 poena uz 10 skokova i pet asistencija. Najbolju je pratnju dobio od World Peacea koji je ubacio neke ključne poene u završnici, te je ukupno upisao 20 poena uz pet skokova i tri dodavanja.

NBA liga, subota:

Atlanta - Chicago 92-75 (Horford 20p, 10s, Williams 16p, 4s, 3a / Deng 11p, 2s, 3a)

Washington - Detroit 87-96 (Crawford 21p, 6a / Villanueva 19p, 7s, Stuckey 18p, 8a)

Miami - Utah 105-89 (James 30p, 9s, 7a, Wade 21p, 7s, 7a / Williams 16p, 4s)

Houston - Memphis 121-96 (Harden 31p, 8a, Lin 15p, 6s, 11a / Conley 16p, 6a)

New Orleans - Indiana 75-81 (R. Lopez 24p, 11s / West 25p, 7s, Hill 12p, 5s, 6a)

Milwaukee - Cleveland 82-94 (Ellis 37p / Thompson 14p, 14s, Irving 15p, 5s, 4a)

Denver - Charlotte 110-88 (Iguodala 15p, 8s, 8a, Faried 15p, 9s, 4a / Mullens 16p, 14s, 4a)

Portland - Phoenix 96-93 (J.J. Hickson 19p, 15s, Lillard 25p, 7a / Gortat 18p, 9s)

Golden State - LA Lakers 115-118, produžetak (Jack 29p, 11a / Bryant 34p, 10s, 5a, World Peace 20p, 5s, 3a)

18. travanj 2024 23:59