UKRAJINA

Nikola Kalinić zabio, Dnjipro pobijedio

Dnjipro, drugoplasirana momčad ukrajinske Premierlige, pobijedila je ove nedjelje Tavriju u gostima 2-1, u sklopu 16. kola. U strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić...

Svi su golovi pali u drugom dijelu, a Tavrija je povela u 61. minuti zaslugom Feščuka. No, u 74. je izjednačio Kalinić koji je time došao do drugog ovosezonskog prvenstvenog pogotka, u desetom nastupu. Na taj se gol nadovezao Giuliano koji je u 80. zabio za vrijedna tri boda gostiju. Kalinić je odigrao svih 90 minuta.

Za domaćina je Marin Ljubičić odgledao cijeli meč s klupe.

Nakon što je Šahtar u subotu izgubio prvu utakmicu ove sezone u prvenstvu, drugoplasirani Dnjipro je barem malo smanjio zaostatak za njim nakon današnje pobjede. Sada drugi Dnjipro zaostaje 11 bodova.