NEVJEROJATAN KRAJ

DRAMATIČNI RASPLET HNL-A Osijek se spasio, Lokomotiva u Europu, Istra u razigravanje!

Osijek je stigao do 3-2 trijumfa nad Slaven Belupom zahvaljujući pogotku Aljoše Vojnovića iz penala u 87. minuti

Igrala se sudačka nadoknada u Stanovima. Zadar je imao 2-1 vodstvo i kontranapad da potvrde svoj častan odlazak iz HNL-a te da u kvalifikacije za Europsku ligu gurnu Zagreb koji se u tim trenucima lako obračunavao s Istrom u Kranjčevićevoj (4-0).

No, promašaj Zadra i brza kontra Lokomotive gurnula je u priliku Bručića kojeg ruši obrana Zadra. Za Brunu Marića nije bilo dvojbi. Penal je bio čist kao suza a siguran izvođač s bijele točke bio je Jerko Leko. Tih 2-2 donijelo je Lokomotivi izlazak u Europu, dok je Zagreb skliznuo na peto mjesto HNL-a.

U isto vrijeme je potvrdu ostanka u elitnom društvu HR nogometa dobio Osijek koji je stigao do 3-2 trijumfa nad Slaven Belupom zahvaljujući pogotku Aljoše Vojnovića iz penala u 87. minuti. U dodatne kvalifikacije za ostanak u 1. HNL će Istra kojoj slijedi dvostruki okršaj sa Sesvetama kojima je i bod sa Segestom (1-1) bio dovoljan za potvrdu drugog mjesta u 2. HNL. Inter je već ranije osigurao prvu ligu... Naravno, pod uvjetom da Sesvete uopće igra dodatne kvalifikacije s obzirom da je njihov predsjednik Pero Karatović najavio da ne žele u 1. ligu ako neće igrati na svom stadionu za koji, uzgred rečeno, nisu dobili licencu.

To je ukratko bio rasplet posljednjeg kola HNL-a u kojem nije nedostajalo uzbuđenja. Tek se Zagreb s lakoćom obračunao s Istrom. Na koncu je završilo 4-0 za koje su zabili Gabrijel Boban, Krovinović, Štiglec i Jurilj. Na ruku im je išao i crveni karton koji je dobio Jo u 60. minuti.

U Gradskom vrtu su gosti vodili od 4. minute golom Delića, da bi Perošević s dvije egzekucije preokrenuo rezultat već do odmora. Dozu straha u redove Osijeka donio je Peričić izjednačivši rezultat u 75. minuti, da bi već spomenuti Vojnović osigurao veliko slavlje Osječana u 87. minuti.

Rezultati subotnjih utakmica posljednjeg, 36. kola Prve HNL i konačna ljestvica:

Subota:

Zadar - Lokomotiva 2-2 (Krstanović 40, Anić 57/Marić 10, Leko 90+4-11m)

Zagreb - Istra 1961 4-0 (Boban 42, Krovinović 57, Štiglec 67, Jurilj 87)

Osijek - Slaven Belupo 3-2 (Perošević 18, 38, Vojnović 87-11m/Delić 4, Peričić 75)