PRVA HNL

Dinamo protutnjao Šibenikom i osigurao naslov, Boysi umalo prekinuli dvoboj na Šubićevcu

Nakon što su već drugi put gostujući navijači ubacili baklje u teren Bebek je prekinuo utakmicu te poslao upozorenje preko spikerfona
 Niksa Stipanicev / CROPIX

Pobjedom na Šubićevcu, Dinamo je i matematički osigurao novu titulu prvaka Hrvatske. Istovremeno, "modri" su praktički gurnuli Šibenčane u ponor Druge lige.

Kako su i najavljivali, domaći su otvorenog garda ušli u utakmicu. Imali su i prvu ozbiljniju situaciju za postizanje pogotka. U 11. minuti Husmani je lijepo podvalio loptu Georgievskom, koji nije uspio uposliti usamljenog Malčića u matnoj poziciji. Dinamo je do vodstva došao bez velike igre. Domaći veznjak Mišlov izgubio je loptu na sredini terena, ona je došla do Sammira koji iz blizine pogađa bliži kut Slavičinog gola.

Činilo se tada da će modri lakše kontrolirati zbivanja na travnjaku. Ali, Šibenik u 31. minuti dolazi do stopostotne šanse za izjednačenje. Malčić je odlično ubacio za Georgievskog, ali on iz voleja s vrha kaznenog prostora puca preko gola. U zadnjim trenucima prvog poluvremena, Šibenik ostaje s igračem manje. Riječki arbitar Bebek još jednom je pokazao kako je lak na obaraču, kada je domaćem kapetanu Spahiji pokazao drugi žuti karton za start nad Beqirajem na polovici igrališta. U istoj minuti, BBB-ovci ubacuju nekoliko bengalki u teren. Bio je to signal za prvo upozorenje službenog spikera, da bi u slučaju ponovnog bacanja pirotheničkih sredstava u teren utakmica mogla biti prekinuta.

Pitanje pobjednika na Šubićevcu, Dinamo je riješio u 53. minuti. Beqiraj je pobjegao po lijevoj strani, servirao loptu kao na pladnju Badelju, kojemu s desetak metara nije bilo teško pogoditi mrežu. U 57. minuti BBB-ovci opet lansiraju bengalke na travnjak, a sudac Bebek držeći se striktno propisa prekida utakmicu na desetak minuta i šalje nogometaše u svlačionicu. Do kraja susreta, svi su više gledali na istočnu tribinu gdje su bili navijači Dinama nego na zbivanja na travnjaku. Međutim, BBB-ovci nisu i treći put bacili bengalke u teren, što bi značilo i konačni prekid utakmice. Da razbije monotoniju na igralištu pobrinuo se Sammir koji je i drugi put pogodio mrežu Šibenčana te postavio konačan rezultat.

Titulu prvaka u Šibenik je došlo proslaviti najuže vodstvo Dinama. U svečanu ložu na Šubićevcu smjestili su se Zdravko Mamić, Mirko Barišić i Damir Vrbanović. "Modre" je bodrilo i stotinjak BBB-a. Po običaju sasuli su salvu uvreda na račun braće Mamić. Dužni nisu ostali ni čelnicima HNS-a. U skandiranju protiv vrhuške nogometnog saveza potporu su im pružili i šibenski navijači.

Nakon pobjede u Šibeniku Ante Čačić je kazao:

- Ponosan sam na svoje igrače i posebno mi je drago što smo titulu potvrdili u ovome gradu. Šibenik je najstariji hrvatski grad, u njemu su ponikla brojna velika sportska imena, a naposljetku, neki od Šibenčana su i ovdje u našem klubu. Također, mnogi od nas uživaju u pjesmama Vice Vukova i Arsena Dedića i sve su to detalji zbog kojih iznimno poštujem ovaj grad i ovakva pobjeda u njemu za mene ima posebno značenje - započeo je Ante Čačić te nastavio:

- Osim svojim igračima, htio bih zahvaliti i Kruni Jurčiću koji je momčad vodio u jesenskom dijelu sezone i čiji je rad također utkan u ovaj naslov. Zahvalio bih i cijeloj upravi predvođenoj predsjednikom Barišićem i Zdravkom Mamićem jer svojom vizijom i načinom rada već godinama osiguravaju momčadima kluba kontinuitet i priliku da hvataju korak s Europom.

Šibenik - Dinamo 0-3 (Sammir 15, 92, Badelj 53)

Šibenik: H. Slavica - Maruna, Bašić, Spahija, Blaić - Mišlov, Georgievski, Husmani, Španja (od 74. Živković), Malčić - M. Slavica (Grubić 46)

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Ibanez - Leko (Calello46), Badelj - Alispahić (od 76. Kovačić), Sammir, Sylvestr (od 76. Pivarić) - Beqiraj

KRAJ

98. minuta - Slobodan udarac za Dinamo na 18 metara. Sammir je tukao preko živog zida, ali i preko gola

92. minuta - GOOL Vrsaljko je ubacio s desne strane za Sammira koji mirno zabija

90. minuta - Igrat će se još 11 minuta nadoknade

87. minuta - Mirno se igra, ništa ne govori da će doći do promjena

69. minuta - Velika prilika za domaćina. Nakon što je Blaić je prošao lijevom strano, Georgievski je imao šansu na drugoj strani,ali nije zabio

68. minuta - Igrači su se vratili na teren i utakmica se nastavlja

60.minuta - Nakon što su navijači Dinama ubacili nekoliko baklji u teren, sudac bebek je prekinuo utakmicu

53. minuta - GOOL Beqiraj je prošao po desnoj strani te je posla povratnu loptu, Sylvestr je propušta za Badelja koji zabija

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45. minuta - Hrvaje Spahija je dobio drugi žuti karton, te je morao napustiti teren

40.minuta - Beqiraj je probao s desne strane, ali je bio neprecizan

32.minuta - U sjajnoj prilici se našao Georgievski. Pucao je s desetak metara, ali je u pokušaju atraktive završnice lopta otišla visoko iznad gola

30. minuta - Ništa se ozbiljnije ne događa na Šubićevcu od vodstva Dinama koji je nastavio s dominacijom

20.minuta - Dinamo dominira otkako je postigao vodeći pogodak

15.minuta - GOOL Sammir je primio loptu u kaznenom prostoru, prošao je jednog igrača te je lijeve strane pogodio bliži kut

11.minuta - Miro Slavica je pokušao nabaciti s desne strane za malčića, ali je Dinamova obrana prekinula dodavanje

9.minuta - Još uvijek bez većih prilika na Šubičevcu

6.minuta - Leko je pucao iz daleka, ali Slavica brani

1.minuta - Počela je utakmica

04. svibanj 2024 19:29