KOŠARKAŠI LOVE ZLATO

JUNIORI U FINALU EP-A Fantastičnim preokretom hrvatski košarkaši izbacili domaćina

fiba.com

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija igrat će u nedjelju finale Europskog prvenstva u Latviji nakon što je u subotnjemu polufinallnom srazu u Rigi nadigrala domaću momčad 72-68...

Momčad Ante Nazora režirala je fantastičan preokret u drugom poluvremenu: između 25. i 35. minute ostvarila je prednost 20-3 (od 40-45 zaostatka na 60-48 vodstvo).

Događalo se to u trenucima dok je na klupi domaće momčadi sjedio Kristaps Porzingis, 212 centimetara visoki centar koji je bio u problemima s osobnim pogreškama. No, dobar dio tog vremena na klupi su također prosjedili, zbog istog razloga, Marko Arapović i Lovro Mazalin.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu. Poluvrijeme su dobili 39-30, dok su u 16. minuti bili na +12 (34-22).

Presudila je hrvatska dominacija u skoku (53-33, napadački 17-8), što je Nazorovim mladićima donijelo mnogo drugih napada.

Paolo Marinelli predvodio je pobjedničku momčad sa 16 koševa te po pet asistencija, skokova i izgubljenih lopti. Karlo Žganec dodao je 15 koševa i 12 skokova, Domagoj Bošnjak 13 koševa i 11 skokova, a Tomislav Gabrić pogodio je tri vrlo važne trice, pri čemu najvažniju za odlazak na 70-65 minutu i sedam sekundi prije kraja, za devet poena.

U finalu će Hrvatska igrati protiv Turske koja je sa 77:75 pobijedila Španjolsku.